W ramach sesji radni głosowali m.in.: nad podjęciem Uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok z autopoprawką , podjęciem Uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej prognozy finansowej miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2022-2035 z autopoprawką i podjęciem Uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2022 roku.
W toku obrad pojawiły się również m.in. tematy takie jak:
- Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Ostrów Mazowiecka na realizację zadania pn. Budowa ul. Żale,
- Uchwała w sprawie ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, które nie są zamieszkałe, za usługi odbioru odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,
- Uchwała w sprawie wyrażenia opinii na temat pozbawienia charakteru ochronnego lasu niestanowiącego własności Skarbu Państwa położonego na terenie miasta Ostrów Mazowiecka (obręb 0001) czy
- Uchwała w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Ostrów Mazowiecka na rok 2022.
Link do strony z projektami uchwał: http://www.bip.ostrowmaz.pl/public/?id=197668.
Budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego
W ramach obrad szeroko rozmawiano m.in. o kwestiach finansowych powiązanych z planami budowy kompleksu szkolno-przedszkolnego w Ostrowi Mazowieckiej.
Jak poinformował urząd miasta, uchwalenie wkładu miasta w budowę nowej szkoły można uznać za moment historyczny, gdyż Rada Miasta Ostrowi Mazowieckiej podjęła uchwałę, która pozwoli na zawarcie umowy ws. budowy szkoły i przedszkola wraz z infrastrukturą drogową. Przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2022-2024 z ogromnym udziałem środków państwa polskiego. Ze środków rządowych miasto pozyskało 37 mln zł, co stanowi ok. 80% wartości całej inwestycji, włącznie z drogą dojazdową, tzw. łącznikiem, od ul. Partyzantów do ul. Trębickiego. Teraz będzie można rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę na budowę za 48 mln zł. Burmistrz Jerzy Bauer podziękował za przegłosowanie uchwały.
O inwestycji
Szkoła i przedszkole będą stanowiły całość połączoną komunikacyjnie i architektonicznie. Kompleks edukacyjny zostanie usytuowany na terenie byłej tzw. małej Jedynki oraz działki sąsiedniej, zakupionej specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Ogółem powierzchnia tej nieruchomości ma wynieść ok. 10,5 tys. metrów kwadratowych.
Zaprojektowany został bardzo funkcjonalny, przestrzenny obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą i terenem rekreacyjnym. Szkoła zaplanowana jest na 12 oddziałów (dla ok. 300 uczniów klas I-III), a przedszkole dla 10 oddziałów (dla ok. 250 dzieci). Zakłada się, że otwarcie szkoły i przedszkola nastąpi we wrześniu 2024 roku.
Opis inwestycji pochodzi ze strony Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.