Zalety i wady pracy jako kierowca taksówki

Dodano: 27 marca 2022 09:26, Autor: Tipmedia, artykuł sponsorowany

Jeśli przemknęło Ci przez myśl zostać taksówkarzem, ale ciągle się wahasz, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Podpowiemy, jak wygląda praca na TAXI, ile można zarobić oraz omówimy wady i zalety tego zawodu.

Jak wygląda praca kierowcy taksówek?



Większość z nas w mniejszym lub większym stopniu wie, z czym wiąże się praca w taksówkach. Zadaniem przeciętnego kierowcy jest przetransportowanie pasażera (lub pasażerów) z punktu A do punktu B w zamian za stosowne wynagrodzenie. Nic prostszego? Niekoniecznie. Niestety wbrew pozorom może być to naprawdę wymagający zawód.

REKLAMA



Przede wszystkim praca taksówkarza to duża odpowiedzialność i wymaga od kierowcy:

- znajomości topografii danego miasta i jego obrzeży,

- opanowania i silnej koncentracji,

- pewności za kierownicą,

- podzielności uwagi,

- uczciwości i empatii,

- umiejętności trzeźwej oceny sytuacji,

- sporej samodyscypliny.

Jeśli zaobserwowałeś u siebie większość tych cech, to możesz być pewien, że naprawdę nadajesz się na taksówkarza, a ten rodzaj pracy będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. Wszystkie niezbędne w tym zawodzie urządzenia i informacje łatwo znajdziesz na: https://taksometry.eu/.

Praca taksówkarza - wady



Z racji tego, że jest ich mniej, zaczniemy od drobnych minusów, z którymi wiąże się praca taksówkarza. Są to:

1 - Brak wpływu na liczbę klientów



Tak się składa, że od liczby obsłużonych pasażerów i długości przebytych tras zależą miesięczne zarobki kierowcy TAXI. Jeśli liczba klientów będzie mała, możesz się szybko zniechęcić do tej pracy. Należy tutaj wspomnieć, że problem niskich zarobków dotyka jednak w większości osoby dopiero zaczynające, chcące pracować na własną rękę, nie pod szyldem działającej już od kilku lat korporacji.

Oczywiście, zdarzają się lepsze i gorsze dni, jednak w żadnym zawodzie na start nie zarabia się kokosów. Najlepszym rozwiązaniem na początek będzie zawiązanie współpracy z dobrze prosperującą korporacją taksówkarską. Przewozy pod cudzym szyldem z czasem zaowocują doświadczeniem i stałymi klientami, a to może przełożyć się na późniejsze przejście na swoje.

2 - Praca w dni wolne, święta i nocami



Najwięcej klientów taksówkarze mają w czasie, w którym komunikacja miejska niemal nie funkcjonuje, czyli w weekendy, święta i oczywiście nocą. Wtedy to osoby nieposiadające własnego samochodu lub imprezowicze muszą szukać innej alternatywy podwózki. Wybór najczęściej pada właśnie na taksówki.

Dla osób, które mają rodzinę, może być to dosyć problematyczne Jednak z drugiej strony taksówkarze otrzymują rekompensatę w postaci wyższej stawki za kilometr. Tak więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!

3 - Wiele godzin w samochodzie



Jednym nie będzie to zupełnie przeszkadzać, inni będą to przeklinać Fakt jest jeden: kierowca taksówki spędza w niej naprawdę wiele godzin, często także na postojach. Może się to przekładać na bóle kręgosłupa lub obniżenie nastroju spowodowane nudą.

Wielu kierowców radzi sobie z tymi niedogodnościami, oglądając w przerwach seriale, czytając książki czy rozwiązując krzyżówki oraz dbając o ruch w czasie wolnym od pracy. Jak się okazuje, nawet oczekiwanie na kurs można spożytkować na ciekawe hobby.



Praca jako taksówkarz - zalety



Jeżdżenie na TAXI niegdyś było uważane za przywilej, a taksówkarze cieszyli się ogromnym poważaniem wśród lokalnej społeczności. Dziś te czasy niejako minęły, jednak zapotrzebowanie przewozów osób i bagaży wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Generuje to zalety pracy w tym zawodzie, czyli:

1 - Praca taksówkarza daje wysokie zarobki



Usługi taksówkarza są naprawdę dobrze płatne. Cena za kilometr to minimum 2 zł, do tego dochodzi opłata początkowa czy wyższa stawka w godzinach nocnych czy w weekendy. Kierowcy taksówek zgodnie twierdzą, że można zarobić znacznie więcej niż na etacie, nie pracując przy tym fizycznie czy intensywnie umysłowo. Przeciętnie jest to ok. 4-6 tys. zł, a nawet znacznie więcej.

Praca na taksi nie jest niestety wolna od kosztów (paliwo, opłaty za prowadzenie działalności, przeglądy auta itp). Dlatego pamiętajmy, że aby dobrze zarobić, trzeba po prostu jeździć i nie możemy oczekiwać, że zyskamy wysoki dochód, wyjeżdżając raz na jakiś czas.

2 - Możliwość szybkiego zdobycia fajnego zawodu



Tak, to zaleta, bo aby być taksówkarzem nie musisz kończyć studiów czy uczestniczyć w drogich i wymagających studiach. Wystarczy:

- mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy kategorii B,

- zdobyć w urzędzie gminy/miasta licencję taksówkarską,

- posiadać właściwe auto na taksówkę (możesz także być jego współwłaścicielem lub mieć umowę najmu/leasingu),

- przejść badania lekarskie i psychologiczne,

- dostosować samochód do wymagań w danym mieście oraz uzyskać właściwy wpis do dowodu rejestracyjnego,

- zaopatrzyć się w taksometr i kasę fiskalną (np. Taksometr fiskalny Cezar).

Istnieją firmy, które pomagają w łatwy i tani sposób przystosować i wyposażyć samochód w niezbędne urządzenia, m.in. zrobisz to w CB Electronics. Dzięki fachowej pomocy i przystępnym kosztom już w kilka tygodni możesz zacząć świadczyć usługi taksówkarskie w swoim mieście.

3 - Elastyczny czas pracy



W większości przypadków to Ty decydujesz, kiedy wyprowadzasz taksówkę z garażu. Nie musisz się martwić tym, że szef nie da Ci wolnego lub będziesz zmuszony pracować mimo złego samopoczucia.Ponadto elastyczny grafik i praca w najbardziej odpowiadającym przedziale czasowym mogą być zachętą dla osób chcących sobie dorobić.

4 - Taksówkarz pracuje wśród ludzi



Inną zaletą pracy na TAXI jest kontakt z ludźmi. Z wieloma z nich można nawiązać ciekawe rozmowy. Może to być naprawdę spora zaleta dla osób czujących się samotnie. Mili, uczynni i zagadujący kierowcy często są lepiej oceniani i dzięki temu dostają spore napiwki (kolejna z zalet).



Zawód taksówkarz - czy to ma sens?



Nie każdy będzie się czuł dobrze w roli taksówkarza, jednak wiele osób naprawdę chwali sobie tę pracę. Może być ona wykonywana właściwie przez każdego, także kobiety i starsze osoby. Dlatego jeśli posiadasz własny samochód, lubisz nim dużo jeździć i chcesz przy tym zarobić, to warto spróbować!

Zobacz również

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej (zdjęcia)

27 marca 2022, K. Paszkiewicz / ZSCKR w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Konkurs został zorganizowany z myślą o uczniach klas VII-VIII szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego, a starosta Zbigniew Chrupek zaszczycił go swoim patronatem.

Młodzieżowa Rada Miasta. Ustalono składy komisji (zdjęcia)

26 marca 2022, UM, red. Miłosz Magrzyk

Sesja odbyła się w środę.

Kolejne spotkanie w sprawie ZEC-u (zdjęcia)

25 marca 2022, UM, red. Miłosz Magrzyk

Polityka klimatyczna UE dotyka również Ostrów Mazowiecką.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]