Trwają prace nad gruntowną przebudową Ogródka Jordanowskiego. Od 1 czerwca br. nasze dzieci korzystać mogą z urządzeń na nowym placu zabaw, wyposażonym w bezpieczne, estetyczne zestawy, inspirujące wyobraźnię dzieci i rozwijające ich sprawność fizyczną.
Budowane są również nowe ścieżki spacerowe, rekonstruowana jest zieleń z nowymi nasadzeniami. Na przebudowę Ogródka złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich. Powierzchnia terenów objętych rewitalizacją wyniesie 10.500 m kw. Zaprojektowany wygląd Ogródka Jordanowskiego spowoduje harmonijną integrację obiektu z otaczającym krajobrazem, a tym samym wzrośnie jego atrakcyjność wypoczynkowo-rekreacyjna. Powstanie tu m.in. Grodzisko Książąt Mazowieckich.
Gród stanowić będzie zamknięty teren jako zwarty zespół wałów ziemnych na istniejącym wzniesieniu terenu, otoczony miejscowo rowem z wodą (o charakterze dawnej fosy) z lustrem wody na głębokość ok. 30 cm. Projekt grodu nie jest rekonstrukcją ani nawiązaniem do historycznych źródeł, stanowi pomysł autorski jako plac zabaw i centrum rekreacji. Grodzisko składać się będzie z zespołu zabudowy otoczonego drewnianym ogrodzeniem, stanowiącym symboliczny mur obronny z blankami, z dwóch stron ogrodzenie wypełnią bramy wejściowe z zadaszeniem, most zwodzony na linach. Na terenie grodziska pośrodku znajdzie się wieża, w miejscu istniejącego obiektu gospodarczo-sanitarnego przeznaczonego do wyburzenia dwór Kasztelana, budynki dworskie, dom kowala, dom cieśli, dom garncarza. Konstrukcja obiektów i szalówka wykonane będą z okrągłych bali z drewna sosnowego toczonego, bejcowane na kolor lekko brązowy, impregnowanego preparatami wodochronnymi i grzybobójczymi ponad powierzchnią terenu i lepikiem asfaltowym w gruncie. Zespół obiektów działać będzie sezonowo w okresie letnim.