Mobilność rozpoczęła się wizytą grup projektowych w szkole partnerskiej - 28 November Debar. Po uroczystości powitania grupy partnerskie przedstawiły krótkie filmiki o swoich krajach i miejscowościach oraz zaprezentowały swoje szkoły i systemy edukacyjne. Następnie wszyscy wzięli udział w ice-breakers - grach integracyjnych, podczas których młodzież zapoznawała się i przełamywała bariery językowe. Następnie grupy projektowe udały się do ratusza na spotkanie z prezydentem miasta Debar. Kolejnym punktem wycieczki tego dnia były wydarzenia kulturowe: koncert, podczas którego młodzież wysłuchała popularnych macedońskich i albańskich piosenek, obejrzała obrzędy tradycyjne oraz włączyła się do integracyjnych tańców.
W trakcie pracowitego tygodnia odbyły się szkolenia i warsztaty z aplikacji mobilnych: Quizizz i Microsoft Forms. Grupy projektowe odwiedziły dwa miasta: stolicę Macedonii Północnej, Skopje, i malownicze miasto Ochryda. W stolicy uczestnicy zwiedzili Muzeum Archeologiczne, Dom Muzeum Matki Teresy i podziwiali uroki centrum miasta. W Ochrydzie poznali historię miasta. Zwiedzili Twierdzę Samuela, starożytny teatr, Cerkiew Mądrości Bożej i płynęli statkiem po malowniczym jeziorze.
Dla całej społeczności projektowej był to czas spotkań z kulturą i tradycjami Macedonii Północnej. Nauczyciele mogli wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Uczniowie mogli dowiedzieć się o kolejnych aplikacjach mobilnych, sprawdzić siebie w komunikowaniu się w języku angielskim i pozbyć się uprzedzeń i nieśmiałości. Dzięki projektowi Erasmus+ uczestnicy poszerzyli swoje horyzonty, zdobyli nowe umiejętności i nawiązali przyjaźnie na długie lata.
Źródło zdjęć: uczestnicy wycieczki
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.