By zminimalizować ryzyko kradzieży, policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie dwóch kółek. Korzystajmy z mocnych blokad. Pamiętajmy, że im więcej czasu złodziejowi zajmie pokonanie przeszkody, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower.
Rower przypinamy do trwałego elementu, np. balustrady. Gdy chcemy zostawić jednoślad przed sklepem, zawsze róbmy to w widocznym miejscu, nigdy w bramie czy np. za kioskiem. Zabezpieczenie w postaci łańcucha zawsze przekładamy przez ramę roweru i tylne koło (nigdy tylko przez przednie).
Pamiętajmy o tym, aby nie zostawiać jednośladu bez jakiegokolwiek zabezpieczenia! Im droższy rower, tym bardziej przyciąga wzrok. Jeśli to możliwe, zostawiajmy nasz jednoślad w miejscu objętym monitoringiem.
Jednym z dodatkowych zabezpieczeń jest oznakowanie roweru zgodnie z aplikacją Rower-2, czego organizatorem jest Wydział Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Znakowanie to polega na naniesieniu na rower numeru, pod którym będzie figurował w policyjnej bazie danych. Jednoślad należy oznakować na elemencie trwałym, takim jak rama. Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów mają do wyboru dwie możliwości oznakowania: grawerem lub markerem UV (tajnopisem).
Wszystkich zainteresowanych prawidłowym oznakowaniem jednośladów funkcjonariusze zapraszają do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komisariatu Policji w Małkini Górnej, Posterunku Policji w Nurze wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść z opiekunem prawnym.
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.