3 czerwca przedstawiciele wszystkich klas spotkali się w szkolnej Izbie Pamięci, aby wysłuchać ciekawych opowieści na temat Patrona szkoły oraz w Izbie Tradycji w Jednostce Wojskowej, gdzie Andrzej Komorowski zapoznał młodzież ze zgromadzonymi zbiorami oraz ich historią.
Następnie wszyscy wyruszyli na wycieczkę szlakiem walk 18. Pułku, która została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta i z 22. Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym w Komorowie. Zaproszenie na tę ciekawą wyprawę przyjęli uczniowie miejskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami historii. Podczas wycieczki młodzi ludzie mogli poznać historię walk 18. Pułku. Było to możliwe dzięki ogromnej wiedzy, którą zechcieli się podzielić Michał Rutkowski - wicewójt Gminy Boguty -Pianki oraz Michał Krajewski. - Chcemy przekazać ogromne podziękowania obu przewodnikom po ścieżkach historii, jak również ks. dr. Jerzemu Kruszewskiemu, który gościnnie przyjął uczestników wycieczki - powiedziała jedna z nauczycielek SP nr 4.
Zwieńczeniem wyprawy było spotkanie na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie oddano hołd bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze na zbiorowej mogile żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej.
6 czerwca - w dniu Święta Pułku, któremu od wielu lat patronuje Urząd Miasta, przedstawiciele SP nr 4 spotkali się przy Pomniku - Głazie poświęconym bohaterskim obrońcom naszej Ojczyzny, by w dowód pamięci i wdzięczności, w asyście pocztów sztandarowych miejskich i powiatowych szkół, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali okolicznościowych wystąpień Burmistrza Miasta Jerzego Bauera, płk. Leszka Iwańca oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4, Michała Chojnowskiego
Spod pomnika wszyscy udali się do Kościoła pod wezwaniem św. Jozafata w Komorowie na Mszę św. celebrowaną w intencji żołnierzy 18. Pułku i ich rodzin. Po nabożeństwie zaprezentowano montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów Czwórki poświęcony Patronowi.
Następnie zaproszeni goście wraz ze szkolną społecznością udali się do szkoły. Młodzież uczestniczyła w zajęciach literackich, podczas których prezentowana była twórczość żołnierzy "Osiemnastki" i ich potomków. Najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, wykonując prace plastyczne na temat Patrona Szkoły, a także uczestniczyć w quizach dotyczących Patrona. Dużą atrakcją był pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych prezentowanych przez najstarszych uczniów szkoły.
Święto Szkoły to nie tylko spotkanie rocznicowe, ale wspaniała uroczystość integrująca lokalną społeczność. Zawsze uczestniczą w niej władze samorządowe, przedstawiciele wojska oraz miejskich szkół i instytucji, rodziny żołnierzy i sympatycy Pułku.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.