Miarą kondycji gospodarczej, w jakiej znajduje się Ostrów Mazowiecka, może być budżet gminy. A ten w ostatnich 10 latach się podwoił. Trudno o lepsze świadectwo sukcesu.
- Osiem lat temu zadeklarowaliśmy jako ekipa startująca w wyborach, że uczynimy Ostrów miastem dobrym na przyszłość. Częścią tej strategii było zainwestowanie w infrastrukturę miejską - od dróg po instytucje kultury. Bezpieczeństwo i wygoda na drogach oraz oferta na czas wolny, po pracy i w weekend. Cel - życie codzienne w Ostrowi miało stać się wygodniejsze a perspektywa pozostania w mieście bardziej oczywista. Dotrzymaliśmy słowa - dziś, po latach wysiłków i inwestycji, nasi mieszkańcy mają możliwość realizowania swoich potrzeb i ambicji na dużo wyższym poziomie a ciągłe podnoszenie jakości usług publicznych jest dla nas oczywistością - mówi Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.
W przeciągu ostatnich 5lat Ostrów Mazowiecka pozyskała z programów pomocowych ponad 110 mln zł na rozwój miasta. Przebudowano główne ciągi komunikacyjne, odświeżono infrastrukturę drogową wraz z budową poboczy, wybudowano około 20 km ścieżek rowerowych, zadbano o zieleń w mieście i podwyższono jakość usług miejskich w domu kultury, bibliotece, ośrodku sportowym. Dużego wsparcia udzielono klubom sportowym. Ostrów Mazowiecka zyskała też swoje ważne miejsce na kulturowej mapie Polski dzięki budowie muzeum Marii i Witolda Pileckich. Powstało ono we współpracy z ministerstwem kultury w domu rodzinnym Marii, który do 2016 r. stanowił własność prywatną i był miejscem anonimowym nawet dla większości mieszkańców miasta.
W wydaniu Puls Biznesu z 28 października br. ukazał się artykuł Kierunek Ostrów Mazowiecka. Zachęcamy do jego przeczytania.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.