Z kolei z końcem grudnia zakończyły się prace polegające na odtworzeniu pierwotnego wyglądu podłogi w kaplicy. Mieszkańcy odwiedzający świątynie, mieli okazję widzieć betonowe płyty ułożone w miejscu podłogi, jednak ten materiał nie był tym, który powinien się tam znajdować. W miejsce spróchniałej, zagrażającej bezpieczeństwu wiernych drewnianej podłogi ułożono tymczasowe betonowe płyty.
Dzięki realizacji inwestycji odtworzono wygląd taki, jaki posadzka miała w chwili powstania. Na legarach ułożono sosnowe deski, zaimpregnowane w taki sposób, aby pasowały do wnętrza i oddawały charakter miejsca. Sposób układania również nie był "współczesny", ale charakterystyczny dla dziewiętnastowiecznej konstrukcji, z widocznym gwoździowaniem i odpowiednim ułożeniem desek względem siebie.
Realizacja zadania była możliwa dzięki pomocy dla operacji realizowanych w ramach Przedsięwzięcia 4 "Wsparcie dla rozwoju infrastruktury społecznej i drogowej", uzyskanej za pośrednictwem LGD "ZIELONE SIOŁO" w zeszłorocznym naborze w ramach działania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w kwocie 74 354 zł. Pozostała kwota, tj. 76 000 zł, przeznaczona na realizację zadania pn. "Remont i odbudowa podłogi w zabytkowej kaplicy cmentarnej w m. Stary Lubotyń", pochodziła ze środków własnych.
Źródło zdjęć: UG Stary Lubotyń
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.