Spotkanie poprowadziła wyjątkowo nie dyrektor biblioteki Jolanta Andruszkiewicz, ale jedna z pracowniczek książnicy, Sylwia Tryniszewska, która prywatnie jest wielką fanką autora. Spotkanie umożliwiło czytelnikom zgłębienie twórczości autora, a tym nieznającym jego książek, odkrycie nowych literackich perspektyw.
Jak z ekonomisty stać się tłumaczem, a następnie pisarzem? To jedno z pytań, które można zadać Małeckiemu, chcąc dowiedzieć się nieco więcej o jego drodze zawodowej. I właśnie początki jego twórczości były jednym z poruszanych wątków. Innym ciekawym pytaniem była kwestia okładek. Małecki przyznał, że kontaktuje się z nim grafik wydawnictwa, który prosi go o podanie pięciu najbardziej kojarzących mu się z treścią powieści rzeczy, a grafik wysyła mu propozycje... nie zawierające żadnej z nich. Mimo tego, ta dziwna współpraca jednak działa - okładki książek są wyróżniające się, a także pasują do ich treści.
Po pytaniach od prowadzącej, przyszła pora na pytania od publiczności. Pisarz starał się odpowiedzieć jak najbardziej szczegółowo na każde z nich. Jakub Małecki okazał się osobą skromną, przy tym otwartą, sympatyczną i szczerą. Chętnie dyskutował z czytelnikami, rozdawał autografy i robił z nimi zdjęcia.
Jakub Małecki to polski pisarz, z wykształcenia ekonomista. Urodził się 25 czerwca 1982 w Kole, gdzie się wychował i uczył, najpierw w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, a potem w klasie matematyczno-fizycznej w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem "Dłonie" na łamach magazynu "Science Fiction, Fantasy i Horror". Jego książkowym debiutem były "Błędy", wydane w 2008 roku nakładem lubelskiego wydawnictwa Red Horse. Obecnie związany z krakowskim SQN.
Spotkanie autorskie odbyło się 22 czerwca 2023 o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.