Po trwających 3 godziny zawodach wyłoniono zwycięzców. W kategorii do 10 lat najlepszy okazał się Franciszek Bula (512 g), drugi był Maciej Mianowicz (484 g), a trzeci był Jonatan Jakson (454 g). W kategorii 11-15 lat zwyciężył Karol Zacheja (550 g), drugie miejsce zajął Jan Dąbrowski (510 g), a trzecie Radosław Zacheja (424 g).
O godz. 10:00 rozpoczęły się zajęcia o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, dokonano otwarcia wystaw, a chętni mogli zgłosić się do konkursów "jestem bardzo osowiały" i "leśne królestwo".
Zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Niny Szulik, dotycząca sokolnictwa i ptaków łowczych. W jej trakcie można było zobaczyć jastrzębia zwyczajnego (inaczej jastrząb gołębiarz, kastruba), sokoła wędrownego czy spaniela pikardyjskiego.
Nie zabrakło dmuchańców, kącika dla najmłodszych, malowania twarzy, zajęć z animatorami, a ponadto można było zobaczyć alpaki należące do Państwa Wiechowskich. Przedstawione zostały wystawy "Sowy w kuchni i w sypialni" przygotowana przez Hannę Chromińską oraz poświęcona florze i faunie doliny Bugu, autorstwa Lubow Szlihty.
Kolejnym "ptasim" elementem były warsztaty z przygotowywania budek lęgowych, prowadzone przez Jerzego Sikorskiego. Ponadto Nadleśnictwo Łochów przygotowało namiot pełen atrakcji, ekspozycję i film o bioróżnorodności lasów.
W konkursie "jestem bardzo osowiały" najlepiej wypadła Marcelina Kucharek, na której stylizacji znalazło się 272 sów. Kolejne miejsca zajęli: Iga Strągowska (81 sów), Pola Strągowska (41 sów), Antonina Wiechowska (39 sów), Paulina Koniec (9 sów), Zuzanna Koniec (3 sowy) i Magda Koniec (1 sowa). Jurorzy przyznali też specjalne wyróżnienia dla Sławomira Dąbrowskiego (832 sowy) i Joanny Dąbrowskiej (380 sów).
Konkurs "leśne królestwo" również został rozstrzygnięty. Najlepszymi w pierwszej kategorii okazali się Maja Kalata, Mikołaj Kalata, Małgorzata Chaberska i Zuzanna Koniec, natomiast w drugiej Michał Grabowski, Jan Stania i Franciszek Ochwat.
O godz. 14:00 przybyłych i zaproszonych gości przywitał Tomasz Dąbrowski, prezes KGW Kiełczew i sołtys sołectwa Kiełczew, który dokonał oficjalnego otwarcia pikniku. Wśród zaproszonych znaleźli się: wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek, sekretarz gminy Cezary Pietrzak, radni rady powiatu ostrowskiego Dariusz Rafalik i Stefan Rostkowski, Bogusław Piątek nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów, radni gminy Małkinia Górna i pracownicy Urzędu Gminy Małkinia Górna.
Dzięki zespołom Małkinianka i Dystans, pod kierownictwem Mirosława Sienickiego, imprezie towarzyszyła dobra oprawa muzyczna. Ponadto na scenie wystąpił inny Mirosław Sienicki, pochodzący z Pomorza akordeonista. Uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w konkursie wzorowanym na teleturnieju "Jaka to melodia?".
O żołądki uczestników zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Kiełczewa, które zaproponowało bigos, ciasta, grochówkę i potrawy z grilla. Przedstawiciele Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem przygotowali wyroby z dziczyzny, a na ochłodę można było spróbować lodów ze Sterdyni.
Częścią wydarzenia był Apel Jasnogórski, który odprawił ks. Paweł Hryniewicki, wikariusz Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni. Tuż po wspólnym odmówieniu modlitwy, imprezę zakończyła zabawa pod gwiazdami z zespołem Dystans.
Wydarzenie odbyło się 15 lipca 2023, a jego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Kiełczewie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Urząd Gminy Małkinia Górna, Lasy Państwowe oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.
Rozpoczęcie wakacji z KGW Kiełczew - powitanie lata darami lasu (15.07.2023)
Ilość zdjęć w albumie: 72
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.