W Sumiężnem przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek - szczególnie dla najmłodszych - takich jak: animacje, bańki mydlane, dmuchańce, malowanie twarzy oraz zjeżdżalnie, które były dostępne bez dodatkowych opłat. Dla wszystkich gości przygotowano pyszny poczęstunek z grilla i różnego rodzaju napoje, a na deser popcorn i watę cukrową.
Piknik rodzinny to nie tylko rozrywka, ale również okazja do edukacji i podnoszenia świadomości społecznej. Uczestnicy pikniku mieli okazję odwiedzić stoiska różnych instytucji, wśród nich wyróżnić można: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Wyszkowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Małkini Górnej czy Urząd Gminy w Małkini Górnej. Przedstawiciele Urzędu Gminy w Małkini Górnej prowadzili działania informacyjno-edukacyjne związane z profilaktyką uzależnień, które były częścią Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023. Ponadto dostarczali uczestnikom materiały informacyjne dotyczące uzależnień, problemów związanych z alkoholowym zespołem płodowym FAS, cyberprzemocą oraz procedury Niebieskiej Karty. Dodatkowo, zorganizowali ćwiczenia wykorzystujące specjalne gogle, które symulowały efekty spożycia alkoholu i zażycia narkotyków, a także przygotowali quiz dotyczący zdrowego stylu życia, który angażował uczestników pikniku.
W czasie pikniku gmina zrealizowała zadanie pn. "Przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na terenie Gminy Małkinia Górna", na które gmina otrzymała dotację celową w wysokości 26.250,00 zł z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu "Mazowsze dla czystego powietrza 2023".
Nie zabrakło konkursów. Jednym z nich był kulinarny na najlepszą babkę ziemniaczaną oraz konkurs rodzinny "Ile wiemy o gminie, w której żyjemy?", którego celem było upowszechnienie wiedzy o gminie.
Uczestnicy pierwszego z konkursów byli oceniani przez komisję w składzie: Cezary Pietrzak - sekretarz gminy, Anna Spalitabaka - kierownik Referatu Organizacyjnego, Kadr i Promocji oraz Urszula Rytel - zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego, Kadr i Promocji. Pierwsze miejsce przypadło Magdalenie Kalacie, drugie zajęła Magdalena Najgrodzka, a podium zamknęła Małgorzata Świerżyńska.
Konkurs rodzinny był prowadzony przez Ewę Siwek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Najwięcej o gminie wiedziała rodzina Kopaniarzów i to oni zwyciężyli w konkursie. Tuż za nimi uplasowali się państwo Najgrodzcy, a trzecie miejsce przypadło rodzinie Kalatów. Nagrody w obu konkursach wręczyła wójt Bożena Kordek, w towarzystwie sekretarza Cezarego Pietrzaka.
Swoje talenty na scenie mieli okazję zaprezentować uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Glinie. Następnie zespół "Małkinianka" wprowadził atmosferę biesiadowania, wykonując ludowe utwory, które sprawiły, że uczestnicy pikniku przenieśli się w magiczny świat tradycji. Z kolei zespół "Dystans" rozpalił entuzjazm wśród obecnych, zachęcając do wspólnego śpiewu i energetycznej zabawy tanecznej na placu przy świetlicy wiejskiej. Ich występy były prawdziwą ozdobą wydarzenia, dodając mu wyjątkowego koloru i radości.
To doskonały przykład, jak mała miejscowość może stworzyć wyjątkową okazję do integracji i zabawy dla wszystkich jej mieszkańców. Niech kolejne edycje tego pikniku nadal przyciągają mieszkańców gminy, tworząc niezapomniane chwile pełne radości i wspólnego świętowania.
Piknik rodzinny w Sumiężnem odbył się 10 września 2023. Organizatorami byli Urząd Gminy Małkinia Górna oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.