Na samym początku spotkania młodzież została poproszona o wyjaśnienie, czym jest Internet. To miejsce, w którym można szukać informacji, komunikować się z innymi osobami, oglądać filmy, grać w gry i wiele innych rzeczy. Następnie uczniowie spróbowali wyjaśnić pojęcie hejtu. Wielu z nich zdawało sobie sprawę, że jest to negatywny i nieodpowiedzialny sposób komunikacji w Internecie, który może być szkodliwy dla innych osób. Prowadząca warsztaty podkreśliła, że hejt to zachowanie, które trzeba potępić i starać się unikać. Zwróciła także uwagę na to, że hejt może mieć poważne konsekwencje psychiczne dla ofiar i że warto być mądrym i empatycznym w sieci. Natalia Sawicka nie zapominała również o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w sieci internetowej.
Podczas warsztatów nie brakowało praktycznych ćwiczeń, które miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Uczniowie zostali poproszeni o przeanalizowanie przykładów postów na portalach społecznościowych i rozważenie, czy są one pozytywne czy negatywne. To pozwoliło im zrozumieć, jakie treści warto publikować w sieci, a jakie lepiej zachować dla siebie.
Warsztaty edukacyjne z kreowania świadomego wizerunku w sieci okazały się nie tylko cenną lekcją dla uczniów, ale również przypomnieniem dla nas wszystkich o ważności bezpiecznego korzystania z Internetu. Młodzież zdobyła wiedzę, która pomoże jej unikać niebezpieczeństw w sieci, kształtować pozytywny wizerunek online i być odpowiedzialnymi użytkownikami Internetu. Realizatorem warsztatów było przedsiębiorstwo Arena.
Warsztaty edukacyjne z kreowania świadomego wizerunku w sieci w Broku (22.09.2023)
Ilość zdjęć w albumie: 27
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.