Pierwszym etapem warsztatów było omówienie podstawowych aspektów związanych z pracą nad dźwiękiem. Dziennikarki podzieliły się swoją wiedzą na temat poprawnej dykcji i sposobów jej ćwiczenia. Rozmawiano również o sposobach prowadzenia rozmowy i zadaniu wprowadzającym, które polegało na konwersacji w parach na temat danego elementu garderoby rozmówcy.
W kolejnej części omówiono sprzęt używany przez podcasterów oraz techniczne aspekty nagrywania. Uczestnicy mieli okazję oswajać się z mikrofonem, analizować swoją barwę głosu i dowiadywać się, jak radzić sobie z objawami stresu. Rozmawiano również o technikach radzenia sobie z tremą przed mikrofonem, co jest niezwykle ważne w pracy dziennikarza. Wszystko to miało na celu przygotowanie młodych podcastujących do profesjonalnej pracy nad treściami dźwiękowymi.
Jednym z najbardziej ekscytujących momentów warsztatów były pierwsze próby nagrywania własnych podcastów. Dzięki sprzętowi udostępnionemu przez prowadzące, uczestnicy mieli okazję wcielić się w rolę podcasterów i nagrać własne produkcje. To doświadczenie pozwoliło im odkryć magię pracy nad dźwiękiem i docenić trudność tworzenia treści podcastowych.
Dzięki podjętym działaniom przed uczniami otworzył się nowy kierunek do osobistego rozwoju oraz pojawiła się szansa zetknięcia się z kolejną dziedziną, z którą na co dzień młodzież nie ma do czynienia.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.