- Potrzeba utworzenia wojewódzkiej rady seniorów jest odpowiedzią na rosnące potrzeby osób starszych, których w naszym społeczeństwie z roku na rok przybywa. Współpracując z władzami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami, mają realny wpływ na politykę społeczną dotyczącą bezpośrednio seniorów - zaznacza marszałek Adam Struzik.
Członkowie Rady angażują się w rozwiązywanie problemów bezpośrednio dotykających seniorów, takich jak dostęp do edukacji, kultury, opieki zdrowotnej, mieszkalnictwa i transportu czy ochrona praw osób starszych.
- Kadencja rady trwa 5 lat i rozpoczyna się razem z kadencją Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Praca w radzie ma charakter społeczny. Członkom rady nie przysługuje wynagrodzenie czy dieta, z wyjątkiem zwrotu kosztów związanych z udziałem w posiedzeniach rady lub w zorganizowanych wydarzeniach, podczas których reprezentuje radę - mówi na temat rady Elżbieta Lanc.
Kandydat musi być mieszkańcem województwa mazowieckiego, mieć doświadczenie w działalności na rzecz środowisk osób starszych, pracować społecznie na rzecz seniorów czy być członkiem organizacji działających na rzecz środowisk senioralnych. Podmiot działający na rzecz osób starszych może zgłosić tylko jednego kandydata. W przypadku kandydata zgłaszającego się samodzielnie, musi on dołączyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 10 osób, które ukończyły 60 lat.
Wnioski można składać do 2 listopada br. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej mazovia.pl. Dodatkowych informacji udzielają też pracownicy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie pod nr tel.: (22) 59 79 932, (22) 59 79 946 i (22) 59 79 944.
Zdjęcie poglądowe. Źródło: Freepik/Drazen Zigic
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.