Głównymi prowadzącymi tego spotkania byli Bęsiu oraz Dj Yonas, znani jako hip-hopowy skład RYMcerze [RMC]. Od 2013 roku prowadzą oni autorski projekt profilaktyczny pod nazwą "Nie Zmarnuj Swojego Życia". Ich działalność opiera się na przekazywaniu młodzieży wartościowych treści oraz pozytywnego przesłania, wykorzystując do tego swoją pasję - muzykę hip-hopową.
Bęsiu oraz Dj Yonas tworzą hip-hopowy skład RYMcerze [RMC]. Od 2013 roku wspólnie prowadzą swój autorski projekt profilaktyczny pn. "Nie Zmarnuj Swojego Życia". W ciągu 10 lat odwiedzili osobiście ponad 1600 szkół i placówek oświatowych w kraju i zagranicą.
Raperzy ciągle aktywnie działają w edukacji przeciwdziałania nałogom i negatywnym zachowaniom. Odwiedzili osobiście ponad 1600 szkół i placówek oświatowych w kraju i za granicą, co świadczy o ich zaangażowaniu i skuteczności. Wielokrotnie byli zapraszani do programów telewizyjnych i radiowych, gdzie opowiadali o swojej działalności profilaktycznej (m.in. "Dzień Dobry TVN", "Pytanie na Śniadanie", TVP1, Polskie Radio).
Podczas spotkania w Zespole Szkół nr 1 raperzy dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami oraz walką z nałogami. Przekazywali młodzieży wartościowe treści profilaktyczne, nie tylko w formie przemówień, ale również poprzez swoje utwory hip-hopowe. Ich podejście "bez zadęcia i patosu" sprawia, że przekaz jest bardziej przystępny i zrozumiały dla młodego pokolenia.
Projekt "Nie Zmarnuj Swojego Życia" nie tylko edukuje młodzież na temat szkodliwości używek i przestępczości, ale także daje jej wsparcie i poczucie, że są osoby, które się nimi interesują i chcą pomóc. Wsparcie finansowe ze środków Funduszu Sprawiedliwości dodatkowo umożliwia prowadzenie tego typu działań na większą skalę.
Walka z nałogami i przestępczością wśród młodzieży to proces długotrwały i wymagający zaangażowania wielu osób i instytucji. Działania raperów takich jak Bęsiu i Dj Yonas pokazują, że edukacja profilaktyczna może przybierać różne formy, a muzyka hip-hopowa może być skutecznym narzędziem w przekazywaniu pozytywnych wartości i budowaniu świadomego społeczeństwa.
Cele szczegółowe programu:
- Pogłębienie wiedzy uczestników projektu nt. konsekwencji zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, prowadzących do uzależnień, zachowań agresywnych i kryminogennych.
- Promowanie wśród ogółu społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży zachowań i postaw asertywnych przed destruktywnymi zachowaniami oraz mody na życie bez uzależnień w tym m.in.: zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwoju osobistego, edukacyjnego oraz działań pro społecznych i wolontariackich.
- Pogłębienie wiedzy kadry wychowawczej placówek nt. rozpoznawania i diagnozowania zagrożeń związanych z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży.
Źródło zdjęć: ZS nr 1 Ostrów Mazowiecka
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.