Co daje regularne noszenie stabilizatora łokcia?
Problemy związane ze stawem łokciowym są dość powszechne, a z uwagi na jego złożoną strukturę anatomiczną, leczenie może być skomplikowane. Trudności często wynikają z przeciążenia stawu łokciowego, które może wystąpić podczas wykonywania czynności zawodowych lub podczas uprawiania sportów wymagających intensywnego wykorzystania kończyn górnych. Intensywny ból tej części ręki może być również wynikiem stłuczeń, zwichnięć, złamań czy innych schorzeń układu ruchu. Rewelacyjne, sprawdzone ortezy na łokieć znajdziesz na: https://www.orteo.pl/lp/ortezy-na-lokiec.
W przypadku wystąpienia problemów ze stawem łokciowym konieczne jest zastosowanie kompleksowej terapii. Zaniedbania mogą prowadzić do chronicznych lub powracających dolegliwości, znacząco obniżając funkcjonalność tej części ręki. Najważniejszym aspektem leczenia i rehabilitacji jest zastosowanie odpowiednio dobranej ortezy na łokieć. Jej głównym celem jest stabilizacja stawu, co zapobiega dalszemu pogarszaniu się jego stanu, jednocześnie łagodząc ból. Stabilizator na łokieć wywiera kontrolowany ucisk na cały obszar tej części ręki, co wspiera prawidłową cyrkulację krwi i przyspiesza absorpcję obrzęków oraz wysięków. Dzięki temu działaniu stosowanie ortezy łokciowej przyspiesza regenerację tkanki, a to z kolei znacznie zwiększa skuteczność terapii.
Kiedy warto zainwestować w ortezę łokcia?
Decyzję o noszeniu ortezy na łokieć zawsze podejmuje ortopeda lub fizjoterapeuta. Dzięki znajomości specyfiki dolegliwości tylko specjaliści mogą ocenić, jaki rodzaj stabilizacji będzie najbardziej odpowiedni oraz jak długo należy go stosować.
Podstawowymi wskazaniami do noszenia specjalistycznego usztywniacza na łokieć są różnego rodzaju urazy, takie, jak przeciążenia, zwichnięcia stawu, rozerwanie torebki stawowej, naciągnięcia, naderwania lub zerwania ścięgna, a także złamania w obrębie łokcia. Orteza na łokieć jest również zalecana pacjentom cierpiącym na przewlekłe zapalenie kaletki, zapalenie stawów oraz chorobę zwyrodnieniową.
Jednym z częstszych wskazań do stosowania ortezy jest tak zwany łokieć tenisisty. To bolesny stan, który pojawia się na skutek przeciążenia mięśni. Dzieje się tak przez mikrourazy, które powstają w wyniku długotrwałego wykonywania jednostajnych ruchów ręką. Następnie prowadzą one do procesu zapalnego, który objawia się uciążliwym bólem bocznej części łokcia. Kłująca dolegliwość może promieniować do nadgarstka i palców dłoni, ograniczając ruchomość kończyny. Sprawdzona orteza na łokieć tenisisty efektywnie odciąża ścięgna i przyczepy mięśni oraz ogranicza ruchy ręką, co znacznie skraca czas rekonwalescencji.
Jaki stabilizator na łokieć sprawdzi się najlepiej?
Orteza łokcia powinna być wykonana z wysokiej jakości, trwałych i przyjaznych dla skóry materiałów. Bardzo ważne jest to, aby tworzywo zapewniało odpowiednią cyrkulację powietrza, skutecznie absorbowało wilgoć i odprowadzało ją na zewnątrz. Neopren, znany wcześniej z produkcji odzieży rehabilitacyjnej, ma doskonałe właściwości techniczne. Materiał ten dobrze przylega do ciała, jest lekki i charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia oraz zabrudzenia.
Zawsze warto wybierać ortezy o anatomicznym kształcie, które odpowiednio przylegają do kończyny. Takie prawidłowe dopasowanie jest szczególnie istotne, zwłaszcza gdy planujesz nosić ortezę przez dłuższy czas. Pamiętaj, że produkt nie powinien uciskać ani powodować podrażnień. Powodzenia podczas wybierania odpowiedniego stabilizatora dla siebie, a także mnóstwo zdrowia!
Źródło zdjęcia: Publikacje masalski.pl
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.