Debiutująca Zakrzewska z brązem

Dodano: 2 czerwca 2024 07:40, Autor: Kacper Jaworowski

W Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie trwają Mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Pomimo debiutanckiego występu na zawodach rangi ogólnopolskiej, Anna Zakrzewska zdobyła brązowy medal w kategorii 81 kg.
W dniach 31 maja-2 czerwca 2024 w Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie rozgrywają się Mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Na listach startowych nie zabrakło młodych talentów z Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego, które zaprezentowały swoje umiejętności na zawodach ogólnopolskich.

Podczas sobotnich zmagań klub z Ostrowi Mazowieckiej reprezentowały dwie młode zawodniczki - Amelia Samelska oraz Anna Zakrzewska. Obie wyjechały na mistrzostwa z zamiarem zdobycia cennego doświadczenia, a nie spektakularnych wyników.

Anna Zakrzewska, podopieczna trenerki Anny Grali - mimo iż był to jej debiut na zawodach rangi ogólnopolskiej - zdołała wywalczyć trzecie miejsce w kategorii 81 kg. To ogromne osiągnięcie dla młodej zawodniczki, która w swoim najlepszym podejściu w rwaniu uzyskała wynik 29 kg, a w podrzucie 28 kg.

Archiwalne zapisy transmisji z dwóch dni oraz nadchodzącą transmisję z dnia trzeciego, można oglądać na kanale Podnoszenie Ciężarów w serwisie YouTube. Dzisiejsze zmagania rozpoczną się o godz. 9:00.

Źródło zdjęcia: PZPC

Sukcesy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai w Mazowieckiej Lidze Karate (zdjęcia)

28 maja 2024, OKKK, red. Kacper Jaworowski

Młodzi zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej zdobyli aż dziewięć medali podczas zawodów karate, które odbyły się w dojo KSW Bushi. Zdobyli po 3 "krążki" każdego koloru.

Ostrowscy tenisiści górą na ostrołęckiej mączce (zdjęcia)

27 maja 2024, Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe, red. Kacper Jaworowski

Sezon na ostrołęckich kortach zainaugurowany. Dobrze wypadli ostrowscy tenisiści. Daniel Kołakowski i Waldemar Dziurda zostali zwycięzcami Turnieju Deblowego kat. open, Oliwier Iglik zwyciężył w kat. młodzieżowej, a Gabriel Zaręba triumfował w kat. zielonej.

Debiut Amelii Samelskiej kończy się na podium (zdjęcia)

15 kwietnia 2024, UOLKA Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Zawodniczka UOLKA Ostrów Mazowiecka zadebiutowała na pomoście podczas Otwartych Mistrzostw Ostrołęki do 15. lat w podnoszeniu ciężarów. Podopieczna Anny Grali zajęła 2. miejsce w swojej kategorii.