Pętla Beskidzka zakończona. Kazimierz Czarkowski na 8. miejscu

Dodano: 6 lipca 2024 07:01, Autor: Road Maraton, Kazimierz Czarkowski, red. Kacper Jaworowski

Kolarze zmagali się z gorącą trasą Pętli Beskidzkiej. Pokonali 106 km i 2.068 m przewyższeń! Kazimierz Czarkowski z Ostrowi Mazowieckiej zajął 8. miejsce.
30 czerwca 2024 w Istebnej odbył się wyścig Pętla Beskidzka, z cyklu Road Maraton 2024. Wyścig na dystansie 106 km z 2.068 m przewyższeń z pewnością sprostał oczekiwaniom nawet najbardziej doświadczonych zawodników.

Organizatorzy przygotowali formułę, która umożliwiła udział w zawodach zarówno doświadczonym kolarzom, jak i tym, którzy dopiero stawiali pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Start nastąpił w grupach wiekowych i kategoriach, co zapewniło wyrównaną rywalizację i pozwoliło wszystkim uczestnikom czerpać satysfakcję z pokonania trasy.

Trasa maratonu wiodła przez malownicze zakątki Beskidu Śląskiego, oferując kolarzom nie tylko piękne widoki, ale również wymagające wyzwania sportowe. Liczne podjazdy sprawdziły siłę i wytrzymałość każdego startującego, a zjazdy dały chwilę wytchnienia i pozwoliły cieszyć się urokami krajobrazu.

Wyścig prowadził wąskimi, krętymi drogami o nawierzchni ze żwiru i nierównościami, a nachylenie trasy sięgało w niektórych miejscach nawet 19%. Do tego silny wiatr i temperatura powyżej 30 st. Celsjusza dodatkowo utrudniały kolarzom walkę z dystansem.

Mimo tych trudności, wielu zawodników dało z siebie wszystko i ukończyło wyścig. W kategorii M60 zwyciężył Jerzy Rosa z Górnika Mysłowice, a Kazimierz Czarkowski z Ostrowi Mazowieckiej zajął 8. miejsce.

Do zakończenia cyklu "Road Maraton" pozostały jeszcze dwa wyścigi - Przełomy Wisłoka oraz Road Trophy. Zapowiada się więc emocjonująca walka o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Źródło zdjęcia: GeoDron Marek Czapla

BKKK z nowym sprzętem, dzięki Rządowemu Programowi "Klub"

6 lipca 2024, BKKK, red. Kacper Jaworowski

Brokowski Klub Karate Kyokushin, podobnie jak w roku ubiegłym, realizuje Rządowy Program "Klub". Dzięki otrzymanemu wsparciu, klub wzbogacił się o nowe maty treningowe typu puzzle.

Zawodniczki UOLKA Ostrów Mazowiecka walczyły o medale na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (zdjęcia)

5 lipca 2024, Kacper Jaworowski

Zawodniczki trenowane przez Annę Gralę zakwalifikowały się do 30. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na podeście rywalizowały w piątek, 5 lipca 2024. Niestety, nie udało wywalczyć się medali.

Kazimierz Czarkowski kończy Road Maraton 2023 na 5. pozycji (zdjęcia)

26 sierpnia 2023, Road Maraton, red. Kacper Jaworowski

To był wyścig dla prawdziwych twardzieli. Zawodnicy mierzyli się nie tylko z trudnymi trasami, ale również z upałami.