Pielgrzymka to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale przede wszystkim duchowa podróż, która zbliża ludzi do siebie oraz do Boga. Pierwszy dzień zakończył się w Sulęcinie Szlacheckim. Uczestnicy, wcześniej zatrzymując się na posiłek w Gniazdowie, nocowali na terenie gminy Stary Lubotyń, by wypocząć i przygotować się na kolejne dni marszu i modlitwy.
Wtorek, 2 sierpnia 2024, przyniósł pielgrzymom postój w Ostrowi Mazowieckiej. To tu, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pielgrzymi złożyli wizytę. Pątnicy wzięli udział w mszy świętej, która rozpoczęła się o godz. 10:00. Po mszy świętej, pielgrzymi mieli czas na odpoczynek. Organizatorzy zadbali o poczęstunek, serwując kanapki, gorący bigos, a także ciepłe i zimne napoje. Wspólny posiłek był nie tylko okazją do nabrania sił, ale również do integracji i rozmów z innymi uczestnikami.
Po mszy do pielgrzymki dołączyli mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej, a także grupa 40. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej, która wyruszyła z Ostrołęki (pierwszy raz od 2019 roku), wspólnie wyruszając w kierunku Sadownego. Jednak zanim przekroczyli Bug, przeszli przez inne miejscowości powiatu ostrowskiego - Grabownicę i Brok. Trasa drugiego dnia miała długość około 29 km.
Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim duchowe przeżycie. Pierwsze dwa dni pokazały, że pielgrzymi są gotowi na wszelkie trudy, aby osiągnąć cel swojej wędrówki. Z każdym krokiem zbliżają się do Jasnej Góry, miejsca, które od wieków jest symbolem wiary i nadziei dla Polaków. Następne dni przyniosą kolejne etapy wędrówki, podczas których pielgrzymi będą kontynuować swoją duchową podróż, pełniąc modlitwę i niosąc w sercach intencje swoje oraz swoich bliskich.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.