Narodowe Czytanie wraca do Broku

Dodano: 2 września 2024 06:24, Autor: BP Brok, red. Kacper Jaworowski

Plac przed Biblioteką Publiczną w Broku 6 września zamieni się w scenę dla słów Juliusza Słowackiego. W ramach Narodowego Czytania zaproszeni goście odczytają fragmenty "Kordiana".
Biblioteka Publiczna w Broku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury na tegoroczną edycję Narodowego Czytania, która odbędzie się 6 września 2024 o godz. 13:00 na placu przed budynkiem biblioteki. Wydarzenie, jak co roku, odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, a tym razem uczestnicy będą mieli okazję wspólnie zagłębić się w twórczość jednego z najważniejszych polskich wieszczów narodowych - Juliusza Słowackiego.

W ramach tegorocznej odsłony Narodowego Czytania wybrano dramat "Kordian" Juliusza Słowackiego, jedno z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu. Utwór, powstały w 1834 roku, opowiada historię młodego bohatera, który przeżywa wewnętrzne rozterki i poszukuje sensu życia, zmagając się z problemami narodowej tożsamości i osobistego losu. To wielowątkowy dramat o głębokiej symbolice, w którym Słowacki podjął tematy wolności, patriotyzmu i poświęcenia.
REKLAMA


Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która od wielu lat promuje polską literaturę i zachęca do wspólnego obcowania z klasycznymi dziełami. Patronat Pary Prezydenckiej podkreśla rangę wydarzenia i nadaje mu wyjątkowy charakter, stanowiąc ważny element obchodów i działań promujących dziedzictwo literackie Polski.

Narodowe Czytanie to nie tylko okazja do wysłuchania fragmentów literatury w wykonaniu zaproszonych gości, ale także do refleksji nad wartościami, które przynosi ze sobą klasyka. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Broku i okolic do udziału w tym literackim święcie, aby wspólnie celebrować polską kulturę i bogactwo języka, którym posługiwał się Juliusz Słowacki.

Źródło zdjęcia: BP Brok

Zobacz również

Inauguracja cyklu warsztatów hafciarskich w Broku (zdjęcia)

31 sierpnia 2024, Kacper Jaworowski

W Broku zainaugurowano cykl warsztatów hafciarskich, które przez cały wrzesień będą gościć w lokalnej bibliotece. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zgłębić tajniki haftu kurpiowskiego, ale także poczuć wyjątkowy klimat kultury tego regionu.

Wkrótce konferencja "Ocalić od zapomnienia. Historia II wojny światowej na Ziemi Ostrowskiej"

29 sierpnia 2024, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 września 2024 w Komorowie. Konferencja jest nie tylko okazją do poznania lokalnej historii, ale również sposobem na upamiętnienie tych, którzy doświadczyli tragicznych skutków wojny.

Nowa wystawa plenerowa w Muzeum Dom Rodziny Pileckich "Ostrów i Ziemia Ostrowska w obiektywie wroga"

27 sierpnia 2024, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Wystawa zaprezentuje unikatowe fotografie wykonane przez niemieckich żołnierzy i żandarmów stacjonujących na terenie ziemi ostrowskiej w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1944.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]