Robert Radzik urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego. Wieloletni pracownik administracji rządowej oraz samorządowej. Problematyką antykomunistycznego podziemia niepodległościowego zajmuje się od początku lat 90. XX w. Od prawie dekady swoje indywidualne badania historyczne koncentruje na dziejach podziemia narodowego na Białostocczyźnie i Mazowszu Północnym. Współpracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz kwartalnika "Wyklęci". Autor książek: "Z otchłani niepamięci. Szkice i opowieści o Wyklętych z NZW", "Wnutriennicy, czyli cena zdrady", "Niezłomny major. Rzecz o Marianie Kozłowskim", "Wszystko dla kochanej Ojczyzny. Rzecz o por. Tadeuszu Narkiewiczu Ciemnym".
Tematem nadchodzącego spotkania będą dramatyczne wydarzenia z września 1939 roku, które zapoczątkowały największy konflikt zbrojny w historii świata - II wojnę światową. To właśnie wtedy, 1 września, Niemcy zaatakowały Polskę, rozpoczynając kampanię wrześniową. Podczas wykładu Robert Radzik przybliży słuchaczom nie tylko kluczowe bitwy, takie jak obrona Westerplatte, ale również losy mieszkańców terenów, które znalazły się w epicentrum działań wojennych. Nie zabraknie obszernego fragmentu poświęconego bitwie pod Andrzejewem i Łętownicą.
Wydarzenie skierowane jest zarówno do osób pasjonujących się historią, jak i tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat II wojny światowej i jej wpływu na Polskę. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, a także do wspólnej dyskusji nad wydarzeniami, które miały miejsce w tamtych burzliwych czasach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Źródło zdjęcia: BPG Andrzejewo
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.