Wspólna wędrówka na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego nie tylko będzie okazją do obcowania z naturą, ale także szczytnym gestem solidarności z dziećmi dotkniętymi EB. Każdy uczestnik, podejmując wyzwanie wspinaczki, jednocześnie pomaga "Motylkom" - dzieciom, których skóra jest niezwykle wrażliwa na najmniejszy dotyk.
Organizatorzy przygotowali trzy możliwości udziału w wydarzeniu:
- Wejście na Babią Górę i udział w ognisku - dla osób, które chcą dołączyć tylko na ten etap wyprawy.
- Autokar z Ostrowi Mazowieckiej - choć miejsca w autokarze są już zarezerwowane, w razie rezygnacji może pojawić się dodatkowa możliwość.
- Uczestnicy dojeżdżający we własnym zakresie - z opcją noclegu w Ośrodku Wypoczynkowym Hanka. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto szybko się rejestrować.
Wędrówka rozpocznie się o godz. 8:30 przy parkingu Krowiarki u stóp Babiej Góry. Każdy uczestnik otrzyma kolorową chustę, a o godz. 8:45 przewodnik GOPR przeprowadzi szkolenie z zasad bezpieczeństwa. O godz. 9:00 grupa ruszy w górę czerwonym szlakiem. Po drodze planowane są przystanki, m.in. na Sokolicy (1367 m n.p.m.), Kępie (1521 m n.p.m.) oraz na Gówniaku (1617 m n.p.m.). Kulminacyjnym punktem wyprawy będzie zdobycie Babiej Góry - Diablaka, znajdującego się na wysokości 1723 m n.p.m.
Po zdobyciu szczytu i krótkim odpoczynku, uczestnicy zejdą do schroniska PTTK Markowe Szczawiny, gdzie będzie można odpocząć i posilić się przed powrotem na dół niebieskim szlakiem.
4 października 2024 o godz. 15:00 z parkingu MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej ruszy autokar, który dowiezie uczestników do Zawoi. Po zakwaterowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym Hanka, na uczestników czeka wieczorna integracja przy ognisku oraz występ góralskich gawędziarzy. Powrót do Ostrowi Mazowieckiej planowany jest na 6 października 2024, z przerwą na zwiedzanie Wadowic.
Wędrówka na Babią Górę to nie tylko przygoda i szansa na poznanie nowych ludzi, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do wsparcia dzieci chorych na EB. Każdy krok i spalona kaloria to pomoc dla tych, którzy codziennie zmagają się z trudnościami choroby.
Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk, a także na stronie wydarzenia w portalu Facebook.
Źródło zdjęcia: Debra Polska Kruchy Dotyk
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.