Podwójne złoto na Mistrzostwach Mazowsza

Dodano: 19 września 2024 19:04, Autor: MKS Ostrowianka, red. Kacper Jaworowski

Zawodniczki Ostrowianki zdobyły dwa medale, oba w kolorze złotym. Kolejne zmagania już w ten weekend, na Mistrzostwach Polski do lat 16. w Białymstoku
15 września 2024 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do lat 16. w Ciechanowie. Lekkoatletki MKS Ostrowianki wywalczyły dwa medale, oba w kolorze złotym.

Do finału biegu na 100 m dostało się sześć zawodniczek z najlepszymi czasami w kwalifikacjach. Okazało się, że już pierwszy z siedmiu biegów wyłonił aż 4 z 6 zawodniczek, które będa startować w finale. W pierwszym biegu eliminacyjnym 3. miejsce zajęła Zofia Rybaczewska, z czasem 13,56. Szósty bieg eliminacyjny wygrała Oliwia Drabio, z czasem 13,55. Obie zawodniczki Ostrowianki trafiły do finału. Rybaczewska zajęła w nim 4. miejsce, a Drabio nie wystartowała.

W biegu na 300 m, dwie lekkoatletki Ostrowianki, Anna Mioduszewska i Wiktoria Gliwka, wystartowały w czwartym biegu. Mioduszewska z czasem 47,05 zajęła 1. miejsce, a Gliwka 5., z czasem 51,00. Ich wyniki przełożyły się kolejno na 11. i 24. miejsce w klasyfikacji zbiorczej.

Memoriałowy bieg na 1000 m zakończył się zwycięstwem Wiktorii Paraduchy, a drugie miejsce zajęła Nadia Pajor, zawodniczka Ducla Academy Warszawa. Obie lekkoatletki zostawiły daleko w tyle resztę zawodniczek.

Kolejne zwycięstwo padło łupem Oliwii Drabio w wieloskoku, która z wynikiem 10,48, nie pozostawiła złudzeń rywalkom.

W najbliższy weekend w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski do lat 16. Do imprezy zakwalifikowało się 20. najlepszych zawodniczek i zawodników w swoich kategoriach. Ostrowiankę reprezentować będą: Michalina Dębek w biegu na 600 m, Alexandra Niemyjska w biegu na 1000 m oraz Oliwia Drabio w trójskoku.

Źródło zdjęcia: MKS Ostrowianka

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat mogą wziąć udział w naborze do klubu. Sprawdzian umiejętności odbędzie się już 20 września - liczba miejsc ograniczona!

Leśna Dycha po raz 11. Wystartowało ponad 140 osób! (zdjęcia)

11 sierpnia 2024, Kacper Jaworowski

Leśna Dycha św. Rocha w Kalinowie-Parcelach po raz jedenasty zgromadziła pasjonatów biegania i nordic walking. Wydarzenie, które cieszy się niesłabnącą popularnością, nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również wspiera lokalne inicjatywy charytatywne, tym razem pomagając małej Klarze Gałązce.

Rekordowa ekipa Napiórkowskiego

4 czerwca 2024, MKS Ostrowianka, red. Kacper Jaworowski

Młodzi zawodnicy Ostrowianki, trenujący pod okiem Adama Napiórkowskiego, świetnie wypadli na Mistrzostwach Warszawy Młodzików U-16 2024. Aż sześcioro z nich pobiło swoje życiowe rekordy.