Wicewojewoda podkreślił znaczenie poświęcenia odznaczonych dla lokalnej społeczności oraz całego kraju. Jak zauważył, wręczanie medali to wyraz wdzięczności za ich nieocenioną pracę i służbę. - Mam zaszczyt dziś wręczyć medale dla osób, które wyróżniły się ciężką pracą i służbą dla naszego kraju m.in. w dziedzinie kultury. Dziękuję, gratuluję i mam głęboką nadzieję, że dzisiejsza uroczystość nie jest zwieńczeniem Państwa działalności społecznej, ale dodatkowym motywatorem do dalszej pracy - powiedział Patryk Fajdek.
Srebrny Krzyż Zasługi
Srebrne Krzyże Zasługi przyznano za działalność społeczną i zaangażowanie w rozwój sportu motorowego oraz pielęgnowanie pamięci historycznej. Wśród odznaczonych znaleźli się:
- Artur Mikołaj Dziwirek, aktywny działacz Automobilklubu Radomskiego, sędzia sportu kartingowego i samochodowego, współorganizator zawodów motoryzacyjnych.
- Jolanta Ewa Piasecka, działaczka zaangażowana w upamiętnianie żołnierzy Powstania Warszawskiego i historii Zgrupowania "Chrobry II".
Brązowy Krzyż Zasługi
Za zasługi na rzecz sportu i honorowego krwiodawstwa Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali:
- Krzysztof Andrzej Basiński, członek Automobilklubu Radomskiego, organizator wydarzeń sportowych.
- Agnieszka Maria Jabłońska, sędzia sportów motorowych i współorganizatorka wydarzeń motoryzacyjnych.
- Małgorzata Kozłowska, honorowa dawczyni krwi i działaczka na rzecz promowania honorowego krwiodawstwa.
- Konrad Wojtera, zaangażowany członek Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi "Legion".
Złoty Medal za Długoletnią Służbę
Za wieloletnią służbę oraz zaangażowanie społeczne Złotymi Medalami zostali wyróżnieni:
- Ewa Madejska, działaczka na rzecz ochrony roślin, kierownik oddziału w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
- dr Jerzy Janusz Rekosz, lekarz ratownik i inicjator systemu teletransmisji zapisu EKG.
- Paweł Marek Szpunar, działacz ochrony zdrowia, zasłużony pracownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Za szczególne zasługi w pracy artystycznej oraz działalności patriotycznej odznaczeni zostali:
- Jacek Petrycki, operator filmowy, współpracownik przy wybitnych produkcjach filmowych i dokumentalnych.
- Iwona Stępień, pracowniczka zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, współorganizatorka uroczystości patriotycznych.
Medal "Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej"
Odznaczenie przyznane zostało za troskę o upamiętnienie miejsc historycznych i aktywizację lokalnej społeczności do działania na rzecz pamięci narodowej. Co ciekawe, wszyscy trzej odznaczeni są mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Wyróżnieni zostali:
- Andrzej Komorowski, który od wielu lat zajmuje się upamiętnianiem miejsc pamięci narodowej na terenie powiatu ostrowskiego. Ponadto pełni funkcję społecznego przewodnika historycznego upowszechniającego wiedzę o byłej Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie koło Ostrowi Mazowieckiej.
- Michał Rutkowski, który jest inicjatorem upamiętnienia miejsc pamięci narodowej związanych z historią lokalną. Aktywizuje lokalnych mieszkańców do udziału w przedsięwzięciach, takich jak rajdy rowerowe. Jest autorem wielu publikacji i wystaw tematycznych z dziedziny historii. Na co dzień działa w Ostrowskim Stowarzyszeniu "Ludzie z pasją".
- Wojciech Strzeszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. 18. Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie. Od wielu lat jest współorganizatorem obchodów historycznych rocznic i świąt państwowych, a także akcji, takich jak: rocznica bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem, gra terenowa "Ostatnia bitwa" oraz rajd rowerowy "Młodzi pamiętają".
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.