Prof. Dobroński, rodowity ostrowianin i honorowy obywatel Ostrowi Mazowieckiej od 2011 roku, jest znany z licznych zasług na polu naukowym i społecznym. Jego bogaty dorobek obejmuje popularyzację historii Białegostoku i regionu Podlasia, gdzie obecnie mieszka. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, a jego działalność została uhonorowana m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1999) oraz izraelskim Medalem 60-lecia II Wojny Światowej (2005). W swojej karierze pełnił także funkcje dziekana i prodziekana Wydziału Humanistycznego Filii Uniwersytetu w Białymstoku, a także dyrektora i przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Historii.
Podczas wizyty profesor spotkał się z uczniami klas IV-VIII. Głównym tematem spotkania była historia Puszczy Białej - regionu bogatego w tradycje i opowieści, które od wieków kształtowały tożsamość mieszkańców. Profesor nie tylko dzielił się swoją wiedzą, ale także zachęcał młodzież do zadawania pytań, co wzbudziło duże zainteresowanie uczniów.
Na zakończenie spotkania profesor zaproponował uczniom nietypową pracę domową - mieli poszukać informacji o historii swoich przodków. Zadanie ma nie tylko pogłębić ich wiedzę o rodzinnych korzeniach, ale także zainspirować do dalszego zgłębiania historii lokalnej.
Mariola Kukuć, dyrektorka szkoły, w serdecznych słowach podziękowała prof. Dobrońskiemu za jego czas, zaangażowanie i wartościową lekcję historii. W imieniu całej społeczności szkolnej wyraziła nadzieję na kolejne spotkania, które będą równie inspirujące i edukacyjne.
W organizację wydarzenia zaangażowało się wiele osób. Szczególne podziękowania należą się Joannie Dudzie, nauczycielce języka polskiego i członkini zespołu ds. promocji szkoły, która była inicjatorką wizyty. Wyjątkową oprawę wizyty zapewniły dekoracje przygotowane przez Annę Wołyniec, przewodniczącą rady rodziców, oraz Olgę Jarnicką.
Źródło zdjęcia: SP Dudy
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.