XVI Festiwal Pieśni Maryjnej w Wąsewie. Setki uczestników śpiewało dla Matki Bożej (zdjęcia)

Dodano: 26 listopada 2024 07:07, Autor: UG Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

W Wąsewie odbyła się 16. edycja Festiwalu Pieśni Maryjnej, która przyciągnęła utalentowanych artystów i liczną publiczność. Jury miało niełatwe zadanie, wybierając laureatów spośród 39 wykonawców o wysokim poziomie artystycznym. Wydarzenie zakończyło się występem gwiazdy wieczoru - Śpiewającej Rodziny Kaczmarków.
Festiwal Pieśni Maryjnej, który odbył się 23 listopada 2024, w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie, po raz kolejny stał się świętem muzyki, wiary i wspólnoty. Była to już 16. edycja wydarzenia, które przyciągnęło setki uczestników i miłośników pieśni religijnych.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy podczas mszy w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo było okazją do wyrażenia wdzięczności Maryi za jej opiekę i natchnienie.

Po części liturgicznej uczestnicy przenieśli się do hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji. W uroczystości wzięli udział liczni goście, w tym przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych: poseł na Sejm RP Marcin Grabowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Rafał Kowalczyk, starostę ostrowskiego reprezentował członek zarządu powiatu Roman Malicki. Ponadto na uroczystość przybyli: dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie Dariusz Morawski, wicedyrektorka Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie Agnieszka Godlewska, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim Magdalena Konieczko, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych Joanna Izabela Zalewska oraz oraz kapłani, nauczyciele, a także mieszkańcy gminy Wąsewo i powiatu ostrowskiego. Obecność wielu znamienitych osób podkreśliła znaczenie festiwalu jako wydarzenia łączącego lokalną społeczność.

Część konkursową wydarzenia otworzyła wójt gminy Wąsewo Urszula Nadratowska. Podczas przemówienia podkreśliła, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji muzycznych w duchu wiary. Następnie głos zabrał Cezary Pałubiński. Konferansjerem wydarzenia był Radosław Szewczyk, który prowadził uroczystość i wprowadzał widownię w atmosferę kolejnych występów.

W tegorocznych zmaganiach festiwalowych wzięło udział 39 wykonawców, którzy występowali w pięciu kategoriach: chóry, soliści do lat 11, soliści w wieku 12-15 lat, soliści powyżej 15 lat oraz zespoły wokalne do lat 15. Uczestnicy byli oceniani przez czteroosobowe jury w składzie: ks. Kazimierz Ostrowski (przewodniczący), Małgorzata Domagała-Rogalska, Karolina Górska i Waldemar Bączyk.

Młodzi uczestnicy festiwalu zaprezentowali wysoki poziom, który przyprawił jurorów o ból głowy przy ustalaniu wyników. Pierwszą część wydarzenia zakończył występ Śpiewającej Rodziny Kaczmarków, która zachwyciła publiczność swoim repertuarem i harmonią głosów.

Następnie, po intensywnych obradach, jurorzy wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
REKLAMA


Wyniki


Chóry


- Złoty dyplom: Chór Lux Dei z Ostrołęki
- Srebrny dyplom, ex aequo: Chór przy parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach, Chór Soli Deo z parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem
- Brązowy dyplom, ex aequo: Chór Cantilena z Małkini Górnej, Chór parafialny Te Deum Laudamus z Komorowa, Chór z parafii św. Anny w Jelonkach

Soliści do lat 11


1. miejsce: Laura Kłos
2. miejsce: Julia Kowalewska
3. miejsce: Zuzanna Rakowiecka
Wyróżnienie: Antonina Nowak

Soliści w wieku 12-15 lat


1. miejsce, ex aequo: Emilia Skupiewska, Karolina Ugniewska
2. miejsce: Julia Płotczyk
3. miejsce, ex aequo: Amelia Kobus, Natalia Traczyk
Wyróżnienia: Alicja Góral, Alicja Szczechura, Julia Tyl, Lena Włodarczyk

Soliści powyżej 15 lat


1. miejsce: Aleksandra Zdziarska
2. miejsce: Wioleta Frączyk

Zespoły wokalne do lat 15


1. miejsce: Oliwia Kania i Natalia Traczyk, SP w Brudkach Starych
2. miejsce: Stokrotki, ZPO w Wąsewie
3. miejsce: Boże Nutki, Komorowo

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem biskupa diecezji łomżyńskiej ks. bp. Janusza Stepnowskiego. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska, Urząd Gminy w Wąsewie oraz parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a partnerem wydarzenia - samorząd województwa mazowieckiego.


Zobacz również

"Roztańczone Instrumenty" w Starej Elektrowni - muzyczna uczta dla młodych melomanów (zdjęcia)

24 listopada 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Występ dla młodych słuchaczy przygotowała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży.

Niepodległość w pieśni i historii. Wyjątkowa akademia w szkole w Komorowie (zdjęcia)

20 listopada 2024, SP Komorowo, red. Kacper Jaworowski

Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście wspólnie uczcili Narodowe Święto Niepodległości podczas uroczystości "Śpiewamy dla Niepodległej". Występy, quiz historyczny oraz wspólne odśpiewanie hymnu podkreśliły wagę wyjątkowej rocznicy.

Macierzyństwo w cieniu choroby. Spotkanie autorskie z Agą Piechowicz (zdjęcia)

19 listopada 2024, Kacper Jaworowski

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej gościła Agę Piechowicz, autorkę książki "Nazywam się Aida". Wydarzenie stało się przestrzenią do rozmów o kryzysach psychicznych, macierzyństwie i sile wsparcia, które może odmienić życie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]