W związku z Andrzejkami, w weekend 30 listopada i 1 grudnia 2024, policjanci z powiatu ostrowskiego przeprowadzili wzmożone patrole drogowe. W sobotę, 1 grudnia, w ramach akcji, służbę pełnił m.in. patrol ruchu drogowego z Mazowieckiej Grupy SPEED. W pobliżu miejscowości Andrzejewo-Kolonia, funkcjonariusze zauważyli kierującego samochodem marki Opel, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że 25-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila w jego organizmie.
W wyniku zdarzenia, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat, a także grzywna od 5 tys. do 60 tys. zł, która zostanie przekazana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Policja przypomina, że jazda po alkoholu to przestępstwo, które zagraża nie tylko życiu i zdrowiu kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apeluje o odpowiedzialność i rozwagę, szczególnie podczas świąt i imprez, które często wiążą się z alkoholem. Warto pamiętać, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko ryzyko dla innych, ale także poważne konsekwencje prawne.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.