Dodano: 30 grudnia 2024 19:49,
Autor: UG Boguty-Pianki, red. Kacper Jaworowski
38. edycja "Świętego Wieczoru" w Bogutach-Piankach to nie tylko przegląd kolęd i pastorałek, ale również okazja do przypomnienia lokalnych obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. Spotkanie odbędzie się 6 stycznia 2025.
Spotkanie kolędnicze "Święty Wieczór" w Bogutach-Piankach to coroczne wydarzenie, które od lat gromadzi miłośników tradycji bożonarodzeniowych. Tegoroczna, 38. edycja, odbędzie się 6 stycznia 2025 o godz. 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Spotkanie stanowi okazję, by w jednym miejscu zobaczyć bogaty wachlarz kolęd, pastorałek oraz małych form teatralnych, które odwołują się do obrzędów związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego. Wydarzenie stanowi okazję do przypomnienia sobie lokalnych tradycji i obyczajów, które kultywowane są od pokoleń.
REKLAMA
Formuła przeglądu w Bogutach-Piankach ma na celu prezentację utworów kolędniczych oraz ukazanie regionalnych form teatralnych. Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na różnorodne występy, które łączą elementy śpiewu, tańca i teatru, przybliżając publiczności obrzędy związane z jednym z najważniejszych okresów w tradycji chrześcijańskiej. Widowiska przedstawiają nie tylko religijną treść, ale także oddają atmosferę świąt, pełną radości, nadziei i wspólnotowego ducha.
Spotkania kolędnicze "Święty Wieczór" to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale także integracyjne, które zbliża społeczność lokalną i stanowi doskonałą okazję do wspólnego świętowania. W tym roku, podczas 38. edycji, organizatorzy zapraszają do wspólnego przeżywania magicznego okresu świątecznego i kontynuowania tradycji, która z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu.
27 grudnia 2024, UMiG Brok, red. Kacper Jaworowski
W klimatycznym spotkaniu z zespołem Brok Folk będzie można poczuć magię świąt. Kolędowanie z muzyką ludową w sercu zimowego wieczoru to doskonała okazja, by rozpocząć rok 2025 w radosnej, rodzinnej atmosferze.
W gminie Boguty-Pianki od lat święto Trzech Króli nie tylko stanowi wyraz religijnej celebracji, ale też staje się centrum niezwykłych spotkań kolędniczych, które przenoszą mieszkańców w świat tradycji, muzyki i sztuki. Historia tych spotkań sięga roku 1985.
Komentarze
Brak komentarzy
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.
UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników
oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci
urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności.
[Zamknij]
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.