Koncert Karnawałowy 18 stycznia 2010 godz. 18:00 w MDK

Dodano: 14 stycznia 2010 11:02, Autor: Urszula Równa


18 stycznia 2010 r. godz. 18:00

PONIEDZIAŁKOWE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ - tym razem zapraszamy Państwa na
Koncert Karnawałowy
wstęp wolny
W programie najpiękniejsze arie i duety z oper, operetek i musicali oraz pieśni

Wystąpią:
Paulina Martini – sopran

Laureatka konkursów fortepianowych, występowała także z orkiestrą jako solistka-pianistka w Filharmonii w Gdańsku i Bydgoszczy. W latach 1999-2005 studiowała na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, który ukończyła z wynikiem bardzo dobrym w klasie starszego wykładowcy Andrzeja Nanowskiego.
Od sezonu 2005/2006 solistka Akademii Młodych Śpiewaków w Teatrze Maryjskim
w St Petersburgu.
Od sezonu 2007/2008 studiuje z maestro Raimundo Mettre w Mediolanie.
Brała udział w Master Class Eleny Obraztsovej (2007,2006); Larissy Gergievy (2006), Vladimira Atlantova (2006); Teresy Żylis-Gara (2004). W swoim repertuarze operowym ma role Tatiany w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego;
Mimi w La Boheme Pucciniego; Contessy w Le Nozze di Figaro Mozarta; Donny Elviry w Don Giovanni Mozarta; Micaeli w Carmen Bizet; Giulietty w I Capuleti e i Montecchi Belliniego; Atalanty w Xerxesie Heandla; Sesto w Giulio Cesare Heandla; Cabri w Betulia Liberata Mozarta. Występowała w Polsce, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoszech i Rosji. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego (2007,2006) oraz dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska (2007,2006).

Krzysztof Marciniak – tenor

W czasie studiów występował w przedstawieniach premierowych w Teatrze Wielkim w Łodzi m.in. jako Damazy w „Strasznym dworze" Stanisława Moniuszki, Bojomir w „Zamku na Czorsztynie" Karola Kurpińskiego czy w tytułowej roli Dyrektora teatru Wolfganga Amadeusza Mozarta. W roku 1988 związał się z Operą i Operetką w Szczecinie i do 1992 roku był czołowym solistą tego teatru. W roku 1992 wrócił do rodzinnego miasta i został pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi.
Najważniejsze role operetkowe: to Edwin („Księżniczka czardasza"), Su-Czong („Kraina uśmiechu"), Tassilo („Hrabina Marica"), Barinkay („Baron cygański"),Alfred („Zemsta nietoperza"), Camille („Wesoła wdówka") oraz inne główne role w operetkach: „Błękitna maska" Freda Raymonda, „Polska krew" Oscara Nedbala, „Popłoch wśród dziewcząt: Jurija Milutina czy „Wiktoria i jej huzar" Paula Ábraháma.
W repertuarze operowym artysty są m.in. takie partie jak: Tamino („Czarodziejski flet"), Ismael („Nabucco"), Macduff/Malcolm („Makbet"), Dr Cajus („Falstaff"), Leński („Eugeniusz Oniegin"), Janek („Janek"), Damazy („Straszny dwór"), Góral („Halka"), tytułowego Casanovy Ludomira Różyckiego czy Opat di Chazeuil („Adriana Lecouvreur").

Mirosław Feldgebel – fortepian, harfa

Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu, studiował także na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ceniony pianista i kameralista. Partnerował wielu najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych (m. in. I nagroda w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, III nagroda w XII Concorso Musicale Europeao Citta di Moncalieri).
Od wielu lat zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych - na klawesynie (szef artystyczny zespołu Mercurius), na harfach średniowiecznych i renesansowych (współpraca z zespołem Ars Nova) oraz na pianoforte.
Jako jeden z niewielu pianistów polskich miał zaszczyt koncertować na zabytkowym fortepianie Pleyel z roku 1860 w koncercie poświęconym pamięci Fryderyka Chopina, odbywającym się w ramach IX Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie.
W październiku 2004 roku wraz ze skrzypaczką Katarzyną Dudą występował z recitalem w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a w marcu 2005 roku w sali słynnej Concertgebouw w Amsterdamie. Koncerty te zostały owacyjnie przyjęte przez publiczność oraz otrzymały bardzo pochlebne recenzje.
Od 2006 roku prowadzi autorskie projekty w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Andrzej Krajewski – prowadzenie

Dziennikarz, autor książek. Był korespondentem TVP i Polskiego Radia w Waszyngtonie (1990-1994), pierwszym redaktorem naczelnym "Przegląd Reader's Digest" (1994-2001), dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy (2003-2005).
Za PRL - dziennikarz "Expressu Wieczornego", "Razem", "Przeglądu Technicznego" i "Firmy" a także podziemnych "CDN", "Vacatu" i "Praworządności" oraz stypendystą Fulbrighta (1986-1988). Wydał "Cicerone" - o Polsce lat 1982-1985 widzianej oczami zagranicznych korespondentów, których był przewodnikiem (podziemny "Most" 1987), "Region USA" - wywiady z działaczami "Solidarności", którzy wyemigrowali do USA (londyński "Aneks" 1989), "Zasługa dla Polski" - "próbę przedstawienia odbrązowionego Kuklińskiego", jak określił to sam pułkownik ("Wrota" 1999).
Ostatnio pisał dla "Focus" i "Polityki", dla niemieckiego "Message" i norweskiego "Global Knowledge".

Paulina Martini

Krzysztof Marciniak

Mirosław Feldgebel

Andrzej Krajewski

Komentarze

Dodano: 17 stycznia 2010 11:27, ~pestka

Mam pytanie czy można jeszcze kupić bilety?

 

Dodano: 17 stycznia 2010 21:46, ~Jola

Koncert jest bezpłatny:)

 

Dodano: 19 stycznia 2010 13:34, ~wacek

Dlaczego zmieniono występujących artystów?
Ci co byli-to nie ta klasa co podano w zapowiedziach.
Ale wybrzydzać nie ma co-wszak za darmo.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]