ALPS: kolejka tie-breaków

Dodano: 15 marca 2011 11:14, Autor: Adrian Paszczyk

Aż 5 tie-breaków obejrzeli kibice podczas ostatniej (7) kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozgrywanej 13 marca w hali MOSiR przy ulicy Henryka Trębickiego.
7 kolejka rozpoczęła się nietypowo jeszcze przed godziną 10:00, a to za sprawą przełożonego meczu Zacisznej z Lamperiami. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Zacisznej 2:0. Był to mecz "na rozgrzewkę", a kolejnym przeciwnikiem Zacisznej była drużyna z Sadownego. Tym razem nie udało się osiągnąć pozytywnego rezultatu, jednak porażka 2:1 z wyżej notowanym rywalem jak najbardziej na plus. Tym bardziej, że w obecnym sezonie zwycięstwo jednego seta premiowane jest jednym punktem.

I rozpoczęła się seria tie-breaków

W trzecim meczu 7 kolejki arcy ważny mecz dla obu drużyn, liderów tabeli - Alpli i Rubinka. Zwycięzca mógł być jeden i pewne było, że przegrany tego meczu nie tylko zostanie pozbawiony liderowania w tabeli, ale także spadnie przynajmniej na 3 miejsce. Ostatecznie przegrany z tego meczu Rubinek spadł na miejsce 4 zrównując się punktami z dwiema innymi drużynami, a to za sprawą wygrania jednego seta po ciężkim boju 31 do 29. Po tym meczu Alpla samodzielnie przewodzi w tabeli i nad drugą drużyną ma 1 punkt przewagi.

Kolejny mecz to potyczka Lamperii z Lubotyniem. I zdawać by się mogło, że będzie to nudny mecz, w którym dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi zespół z Lubotynia gładko pokona swoich przeciwników. Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami padł łupem Lubotynia - 25:18. W kolejnych dwóch setach bezkonkurencyjni okazali się siatkarze i siatkarki z... Lamperii, którzy bez problemu pokonali swoich rywali do 17 i w tie-breaku do 5! Jak się okazało warunki fizyczne to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze elastyczność w grze, a to jest bardziej domeną Lamperii niż Lubotynia, który pozwolił sobie narzucić niewygodny styl gry przeciwnika.

Kolejny mecz to kolejny tie-break. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z drużyny Orłów oraz Pakrolu. Ci drudzy w pierwszym secie z problemami kadrowymi zagrali w piątkę przez niemal cały set. Orły nie wykorzystały dogodnej okazji do zwycięstwa i polegli do 20. W kolejnym secie, kiedy Pakrol był już w pełnym składzie, to Orły prezentowały się na parkiecie lepiej i wygrały 26 do 24. W zwycięstwie tej partii meczu z pewnością pomogli kibice, którzy głośno skandowali - Ooorłyyy, Oooorłyyy... To był prawdziwy festiwal kibiców, oby więcej takiego dopingu na meczach ALPS! Co jednak udało się Orłom w drugim secie, w trzecim nie wypaliło. Końcowy wynik meczu to 2:1 dla Pakrolu.

W 6 meczu tego dnia na parkiet wybiegli siatkarze Jasienicy oraz Huraganu. Początek meczu pod dyktando Jasienicy i końcowe zwycięstwo w pierwszym secie 25 do 19. W kolejnych dwóch setach, to już dominacja zawodników Huraganu, którzy narzucili swój styl gry wyraźnie rozpędzając się z seta na set, ostatecznie zwyciężając 2:1.

W ostatnim spotkaniu 7 kolejki zmierzyły się drużyny Liceala oraz Rafałków. W tym meczu nie doszło do tie-breaka, a cała rywalizacja była jednostronnym widowiskiem ze wskazaniem na Liceal. Rafałki łatwo oddały pole gry i przegrali 2:0 w stosunku punktów 25:15 oraz 25:14.

Po 7 kolejce mamy 3 drużyny z 12 punktami na koncie, które daje 2 miejsce. Na czele samodzielnym liderem została Alpla z 13 punktami. Dalej na miejscach 5 i 6 kolejno Rafałki oraz Huragan z 10 punktami. Walka o mistrzostwo i o miejsce na podium nadal nie zostało rozstrzygnięte. Liga wkracza jednak w decydującą fazę, a do rozegrania zostały już tylko 4 mecze. Jeśli wyniki będą nadal tak zaskakujące, to możemy spodziewać się jeszcze wielu roszad na czele tabeli, a kolejna kolejka już 27 marca, tradycyjnie w hali MOSiR przy ulicy Henryka Trębickiego o godzinie 10:00.