POM: LO zdobywa siatkarskie trofeum

Dodano: 21 marca 2011 18:14, Autor: Adrian Paszczyk

19 marca zakończyły się siatkarskie zmagania powiatowych szkół w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. W ostatnim turnieju doszło do godnego finału, z którego zwycięsko wyszło Liceum Ogólnokształcące.
W pierwszym meczu spotkały się drużyny ostrowskie - Zespół Szkół Nr 1 - Zespół Szkół Nr 2. W spotkaniu tym nie było niespodzianki i zgodnie z oczekiwaniami wygrał ZS Nr 1 "Rubinek" 2:0.

W kolejnym meczu Liceum Ogólnokształcące pokonało Zespół Szkół z Lubiejewa 2:0. W trzecim meczu tego dnia doszło do bardzo zaciętego i wyrównanego meczu między "Ekonomikiem", a Zespołem Szkół z Małkini. Potyczka zwycięska dla siatkarzy z Małkini w stosunku setów 2:1.

Walka o mistrzostwo rozegrała się jednak tylko między dwiema drużynami, które zdecydowanie górowały nad resztą. Mowa o Liceum Ogólnokształcącym oraz Rubinku. Obie drużyny regularnie występują w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, a to z pewnością owocuje dobrą formą w rozgrywkach na szczeblu szkolnym. Obie drużyny rozprawiały się z innymi zespołami, a walka o mistrzostwo miała się rozstrzygnąć w walce bezpośredniej.

W długo wyczekiwanej potyczce nie było jednak równej walki. Już od początku LO narzuciło swój styl gry i wyszło na kilku punktowe prowadzenie, które z czasem powiększało coraz bardziej. Ostatecznie pierwszy set bez większego oporu ze strony przeciwnika, padł łupem LO. W drugim secie Rubinek zaprezentował się lepiej niż w poprzedniej odsłonie. Poprawę było widać szczególnie w zagrywce, która wyraźnie zaczynała utrudniać grę rywalowi. To jednak błędy w ataku i rozegraniu Rubinka po raz kolejny pozwoliły odskoczyć LO na kilku punktowe prowadzenie. Kiedy już wyraźnie pewni siebie zawodnicy LO odliczali ostatnie punkty w secie, to Rubinek zaczął seriami zdobywać punkty. Wzięty czas przez trenera LO pozwolił nieco ostudzić głowy i ostatnie punkty w meczu należały już do mistrzów powiatu ostrowskiego z Liceum Ogólnokształcącego.