Niemiecki inaczej, ciekawiej, interaktywnie

Dodano: 14 października 2011 10:03, Autor: Hanna Chromińska

Jak przyrządzić Hoppelpoppel, czym zajmuje się Instytut Goethego, co ciekawego jest w kuchni niemieckiej, o tym dowiedzieli się na wycieczce uczniowie Technikum Gastronomicznego i Hotelarskiego z Małkini.

Poprawa jakości nauczania i atrakcyjna formuła zajęć to priorytety wycieczki nazwanej roboczo "Dzień niemiecki", która odbyła się 12 października br.

Pod opieką Elizy Witkowskiej, Arkadiusza Butora i Hanny Chromińskiej uczniowie z klas II Technikum Gastronomicznego i Hotelarskiego Zespołu Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej udali się do Warszawy, by doskonalić swoje umiejętności językowe i zawodowe.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Instytucie Goethego. Pani Agnieszka Bogacz-Gross przedstawiła historię, cele i formy działania Instytutu, a następnie zaprosiła uczniów do udziału w trochę nietypowym quizie na temat Niemiec.

Zajęcia były prowadzone częściowo w języku niemieckim. Większość uczniów uczy się tego języka dopiero od roku, więc początkowo czuli się trochę niepewnie, ale po kilku minutach coraz sprawniej radzili sobie z pytaniami obejmującymi tak odległe tematy jak szkolnictwo, motoryzacja, muzyka i niemieckie dialekty.

REKLAMA



Następnym punktem programu była wizyta w restauracji ADLER. Ta specjalizująca się w kuchni niemieckiej restauracja reklamuje się jako "najlepsza bawarska kuchnia w Warszawie". Przy wejściu powitała grupę Edyta Katafiasz i szef kuchni Janusz Hołownia. Po krótkim wykładzie na temat kuchni niemieckiej, szef kuchni zademonstrował jak przyrządzić Hoppelpoppel. To proste i bardzo pożywne danie polecamy przede wszystkim studentom, którzy mają zawsze mało czasu i zazwyczaj tyle samo gotówki. Wykład i pokaz były prowadzone częściowo po niemiecku. W ten sposób uczniowie otrzymali "3 w 1" czyli mix języka i przedmiotów zawodowych (bardzo wartościowy po względem dydaktycznym) oraz Hoppelpoppel do degustacji. Potem był rosół z makaronem naleśnikowym i sznycel myśliwski z dodatkami, po których zgodnie stwierdzili że kuchnia niemiecka zdecydowanie jest warta bliższego poznania.

Zupełnie niespodziewanym zakończeniem wizyty w restauracji ADLER było spotkanie z reporterem radia NRW z Oberhausen, zakończone krótkim wywiadem. W najbliższych dniach słuchacze z Oberhausen oprócz raportu o przygotowaniach do Euro 2012 wysłuchają także kilku informacji o Małkini Górnej.

Po sporej dawce wiedzy resztę czasu przeznaczyli na rozrywkę, kulturę i sport. Zaczęli od sprawdzenia jesiennej oferty salonu Ferrari, w czasie krótkiego spaceru weszli w bliski kontakt z kilkoma słynnymi pomnikami, w ogrodach na dachu BUW podziwiali barwy jesieni, a pozostały nadmiar kalorii spalili w kręgielni.

Wszyscy uczestnicy uznali wyjazd za bardzo wartościowy i udany, pojawiły się nawet delikatne sugestie, by zaplanować kolejne wycieczki o zbliżonej formule.

PS Uczestnicy wycieczki otrzymali od pana Janusza przepis na Hoppelpoppel i może zechcą się nim podzielić?


Zdjęcia Hanna Chromińska

Komentarze

Dodano: 14 października 2011 11:22, (mamtalent)

STOP GERMANIZACJI!!! GDYBY WASI DZIADKOWIE WIEDZIELI :/ WSTYD DLA NARODU POLSKIEGO

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]