- Dla pacjentów to wyjątkowo komfortowa sytuacja - doświadczony i zorientowany w ich sytuacji zdrowotnej personel w nowym, doskonale wyposażonym budynku. Cieszymy się, że chorzy zyskają nową jakość leczenia bez konieczności zmiany dotychczas opiekujących się nimi pielęgniarek i lekarzy" - mówi Krzysztof Soszyński, dyrektor operacyjny Fresenius Nephrocare Polska, właściciela stacji.
Do dyspozycji stacji jest 623 m2, gdzie znajduje się 16 stanowisk dializacyjnych, co pozwoli na objęcie specjalistyczną opieką 90 pacjentów. W poprzednim ośrodku było 11 sztucznych nerek i 55 chorych pod stałą opieką.
Budynek nowej stacji jest dwukondygnacyjny, połączony z bryłą szpitala łącznikiem. Na parterze będzie mieścić się stacja, a na I piętrze - szpitalne laboratorium. W nowej placówce zabiegi dializoterapii będą prowadzone od poniedziałku do soboty. Z usług nieodpłatnie mogą korzystać osoby objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.
- We wszystkich stacjach dializ należących do Grupy Fresenius obowiązują wyśrubowane standardy leczenia, znacznie przekraczające wymagania stawiane przez NFZ. Jednym z przykładów jest używanie filtrów dializacyjnych wyłącznie jednorazowo, pomimo dopuszczenia przez Fundusz możliwości ich wielokrotnego stosowania. W ten sposób dodatkowo chronimy naszych pacjentów przed ewentualnymi zakażeniami, zapewniamy komfort i poczucie bezpieczeństwa" - mówi dr Jakub Hartman, specjalista nefrolog i dyrektor stacji w Ostrowi.
Nowo powstały obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast w salach dializacyjnych dla wygody pacjentów zostały zamontowane telewizory.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.