1 punktowa porażka Sokoła

Dodano: 21 października 2012 09:58, Autor: Adrian Paszczyk

Ostrowski Klub Koszykówki Sokół po raz kolejny zafundował swoim kibicom wiele emocji.
W rozegranym 20 października meczu Sokół nie prezentował się najlepiej, a w dodatku w jego składzie zabrakło dwóch podstawowych zawodników - Artura Zadrogi oraz Radosława Zaręby. Już w pierwszych minutach meczu UKS Przyszłość Zielonka zdominowała parkiet. Zaskoczony grą przyjezdnych Sokół przegrywał po pierwszej kwarcie 15:29. Ku uciesze żywiołowo reagującego trenera zawodników Zielonki Michaela Ansleya, niegdyś gracza NBA (rozegrał 149 meczów), a także lig europejskich w tym polskiej.

W drugiej kwarcie ostrowscy koszykarze podjęli wyrównaną walkę z przyjezdnymi, nie zdołali jednak odrobić wszystkich strat punktowych. Przede wszystkim Sokół prezentował się bardzo słabo pod względem skuteczności. Mimo dużej ilości rzutów osobistych większość z nich była wykonywana niecelnie.

Z minuty na minutę Sokołowi przybywało problemów. W 3 kwarcie goście z Zielonki starali się maksymalnie przeszkadzać przy wyprowadzaniu piłki przez zespół ostrowski. Niestety taktyka przyniosła skutek i zmusiła Sokół do popełniania prostych błędów.

Błędy w ataku, czy błędy przy wyprowadzaniu piłki częściowo były rekompensowane grą obronną pod koszem. W tym elemencie Sokół zdecydowanie górował nad przeciwnikiem, który miał olbrzymie problemy by dostać się w obręb kosza. To jednak nie przeszkadzało im w zdobywaniu punktów, które w większości padły z rzutów za 3 punkty. Przyjezdni zagęszczali środek boiska, by szybkimi podaniami uruchomić lewe bądź prawe skrzydło i oddać rzut "za trzy".

Nastroje w drużynie nie napawały optymizmem, w dodatku ostrowscy koszykarze nie prezentowali się najlepiej fizycznie. I kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Sokół rzucił się do odrabiania strat. Duży udział w poderwaniu drużyny do walki miał Grzegorz Szydło, który w jednej z akcji najpierw odebrał przeciwnikowi piłkę w ataku, a następnie oddał celny rzut za 3 punkty. Duch walki wyraźnie udzielił się ostrowskim koszykarzom, a ich gra diametralnie się zmieniła. W ostatniej kwarcie Sokół zagrał zdecydowanie skuteczniej i na 10 sekund przed końcem miał piłkę w grze oraz 1 punkt do odrobienia. Zbyt nerwowe wyprowadzenie akcji zakończyło się wybiciem piłki przez przeciwnika. Do ostatniego gwizdka została sekunda. Sokół rzutem z autu wykonał bezpośrednie podanie pod kosz, ale również i ta akcja nie przyniosła skutku.

Mimo ambicji i walki Sokołowi zabrakło wielu elementów koszykarskiego rzemiosła. Miejmy jednak nadzieję, że drużyna szybko pozbiera się po przegranej i już w najbliższym meczu z MUKS Piaseczno zdobędzie komplet punktów.

Kil Tomasz - 2

Ostrowski Klub Koszykówki Sokół po zaciętym boju z BKSem TUR Bielsk Podlaski musiał przełknąć gorycz porażki.