Doszło do podtopień 12 gospodarstw domowych. Ich mieszkańcom udzielono pomocy przy wypompowywaniu wody i udrożnianiu dróg odpływowych. 4 gospodarstwa pozostały podtopione, jednak mieszkańcom nie zagraża niebezpieczeństwo.
Podtopienia odnotowano w miejscowościach: Żebry Laskowiec, Rawy, Nienałty, Łętownica, Chmielewo, Daniłowo, Orło, Kaczkowo (Stare i Nowe), Glina, Klukowo.
Od godziny 8:00 15 kwietnia starosta ostrowski Zbigniew Kamiński wprowadził alarm przeciwpowodziowy dla gmin: Brok, Małkinia Górna i Nur.
Na obszarze gmin o których mowa Starosta Ostrowski nakazał:
1) ogłosić alarm przeciwpowodziowy,
2) wprowadzić całodobowe dyżury Gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego,
3) monitorować sytuację na zagrożonych terenach,
4) kontrolować poziom wód w rzekach oraz stan wałów przeciwpowodziowych,
5) przekazać informację mieszkańcom o ogłoszeniu alarmu przeciwpowodziowego,
6) poinformować mieszkańców o zagrożeniu, o sposobie ewakuacji ludności i inwentarza oraz sposobach zabezpieczenia dobytku,
7) utrzymywać siły i środki w gotowości do udziału w akcji przeciwpowodziowej.
Nakazał również przekazywanie informacji o podjętych działaniach oraz sytuacji powodziowej na terenie gminy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowi Mazowieckiej dwa razy na dobę z sytuacji na godz. 7:00 do godz 8:00 oraz z sytuacji na godz 19:00 do godz. 20:00. W sytuacji poważnych zagrożeń informację należy przekazywać natychmiast Przewodniczącemu Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.