Sokół przegrywa ze Skierniewicami

Dodano: 3 grudnia 2013 23:58, Autor: Sylwia Ratyńska

W IX kolejce spotkania ostrowski Sokół zmierzył się z MKS Skierniewice. Gospodarze pokonali drużynę z sąsiedniego województwa 95:60.
Już w I kwarcie było ciężko przebić się przez obronę MKS-u. Dodatkową zaporą była też zauważalna stronniczość sędziów, którzy ewidentnie działali na korzyść Skierniewiczan. Po trudnym początku na koniec I kwarty zespół z Ostrowi przegrywał już 12:32.

W II kwarcie Sokół pokazał, że umie sobie radzić ze wszystkimi przeciwnościami. Pomimo presji i bezradności wygrali tę kwartę 18:17, jednak niewiele to zdziałało - po pierwszej połowie OKK przegrywał 30:50.

Tradycyjnie po dłuższej przerwie Sokół wyszedł na boisko z większą motywacją, zdobywając na wejście 7 punktów. Radość nie potrwała zbyt długo, MKS szybko nadrobił stracone punkty. Ostatecznie drużyna ze Skierniewic wygrała tę kwartę 25:17.

Ostatnia część to powtórka z ostatnich trzech kwart. Sokołom zaczęło brakować sił, a także skuteczności. Kwarta zakończyła się wynikiem 20:13 dla MKS-u, a całe spotkanie Skierniewiczanie wygrali 95:60.

Kolosalną różnicę pomiędzy tymi zespołami dało się zauważyć najbardziej w rzutach osobistych, gdzie przy 43% skuteczności Sokoła, MKS posiadał jej aż 95%. Niezawodnym zawodnikiem Sokoła był Piotr Barszcz, zdobywając 21 punktów z 9 zbiórkami na koncie.

Podczas meczu swój debiut miał również nowy zawodnik OKK, Tomasz Gałan, który zdobył 11 punktów i zaliczył 6 zbiórek. Tomasz mierzy 212 cm wzrostu, a jego dotychczasowy zespół to SKK Siedlce.

MKS Skierniewice - OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka (32:12) (17:18) (25:17) (20:13)

W X kolejce ostrowski Sokół zmierzy się z AZS AWF ggmedia.pl Kraków, również na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.00 w Akademii Wychowania Fizycznego, ul. Jana Pawła II 78 w Krakowie.

W ubiegłą sobotę Sokół zmierzył się z KS Pułaski Warka. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Sokół zmierzy się ze Skierniewicami

28 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

Przed nami IX kolejka rozgrywek koszykówki mężczyzn. Sokół tym razem pojedzie do Skierniewic, aby walczyć o kolejne punkty w II lidze.

Sokół: centymetr od wygranej

25 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

Niewiele brakowało, aby ostrowski Sokół mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w II lidze. KS Pułaski Warka okazała się być lepsza tylko o trzy punkty.