Cały projekt oparty jest na społecznym modelu postrzegania niepełnosprawności. Polega on na uznaniu i poszanowaniu indywidualnych różnic istniejących między poszczególnymi osobami. Niepełnosprawność w takim rozumieniu to system barier tworzonych przez nas samych. To społeczeństwo jest odpowiedzialne za zmniejszenie skutków niepełnosprawności i włączenie do życia społecznego osób, którym dysfunkcje i brak warunków adekwatnych do ich potrzeb uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, np. w szkole czy w kulturze.
Dzisiejsza dyskusja, którą prowadził Robert Więckowski - wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury bez barier, w głównej mierze koncentrowała się na wartościach dialogu. Organizatorzy poprzez takie spotkania chcą przystosować społeczeństwo do obcowania z osobami niepełnosprawnymi - zapoznają ich ze światem niepełnosprawności oraz uczą zachowania danej sytuacji.
Podczas spotkania odbył się również pokaz filmu "Chce się żyć" z przystosowaniem dla osób niewidomych oraz niesłyszących.
Już jutro uczestnicy seminarium wezmą udział w Festiwalu POWER ON. Szczegóły w linku poniżej: http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/12000
W niedzielę seminarium zakończy wykład pn. "Sztuka dla widza. Budowanie publiczności w praktyce", który poprowadzi Agata Etmanowicz - Fundacja Impact.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.