Regulamin Przeglądu przeglądu przewidywał rywalizację w dwóch kategoriach wiekowych - 9-13 lat i 14-19 lat oraz występy zespołów. Każdy uczestnik miał wykonać dwie wybrane przez siebie piosenki z repertuaru Anny Jantar. Uczestnicy mogli wykonywać utwory z akompaniamentem gitarowym lub z przygotowanym przez siebie podkładem profesjonalnym dostarczonym do GOKiS na nośniku elektronicznym.
Gminny Przegląd Piosenek Anny Jantar okazał się imprezą zdominowaną przez kobiety. W Przeglądzie wzięło udział 14 solistek (8 młodszych i 6 starszych) oraz dwa zespoły złożone wyłącznie z dziewcząt.
Uczestniczki Przeglądu zdecydowały się na wykonanie największych przebojów Anny Jantar. "Tyle słońca w całym mieście" zabrzmiało 7 razy, "Baju-baj proszę pana (Jambalaya)" 5 razy, "Moje jedyne marzenie" 4 razy, "Najtrudniejszy pierwszy krok" 3 razy.
Jury w składzie: Bernadeta Wiatr, Grażyna Długoborska i Joanna Klimek oceniało interpretację utworu, muzykalność, walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny. W kategorii 9-13 lat pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Perzan ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, drugie Wiktoria Talarek z Zespołu Szkól w Prostyni, trzecie Klaudia Maleńka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej. W kategorii 14-19 lat pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Kiełek z Zespołu Szkól w Prostyni, drugie Julia Sobotka reprezentująca Gospodarstwo Agroturystyczne "Kozie Sioło" w Prostyni, trzecie Monika Siwek z Liceum Ekonomicznego w Ostrowi Maz. Jury nagrodziło także ośmioosobowy zespól SEKUNDA ze Szkoły Podstawowej w Glinie.
Laureatki otrzymały słodycze i kosmetyki, a wszystkie uczestniczki wraz z gratulacjami od jury otrzymały pamiątkowe dyplomy, laureatki nagrodzono słodyczami i kosmetykami.
Komentując wyniki Przeglądu oceniające go panie zwracały uwagę na duże zainteresowanie piosenkami Anny Jantar i bardzo zróżnicowany poziom konkursu.
"To bardzo miłe, że piosenki Anny Jantar nadal łączą pokolenia i są na tyle atrakcyjne, że skłaniają do publicznych występów. Natomiast formuła doboru utworów konkursowych zdecydowanie wymaga przemyślenia - uważamy, że repertuar powinien być bardziej zróżnicowany i dopasowany do wieku uczestników. Zaskoczeniem była zbyt częsta powaga i smutek interpretacyjny piosenek, które są przecież pogodne i lekkie. Wielkim plusem jest zaangażowanie młodych wokalistek oraz ich skuteczna walka z tremą - i tego im wszystkim szczerze gratulujemy. Kilka dziewcząt ma na prawdę spory potencjał, ale jeżeli poważnie myślą o śpiewaniu muszą włożyć dużo pracy w poprawienie interpretacji, dykcji i emisji głosu."
W czasie, gdy jurorki na gorąco dzieliły się wrażeniami z Przeglądu, na scenie najmłodsze pokolenie oswajało się z mikrofonem i trenowało przed następnymi konkursami wokalnymi.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.