- Oceniane projekty były dobrze przygotowane. W większości wynikały z właściwie zdiagnozowanych potrzeb mieszkańców Mazowsza - mówi Barbara Pędzich-Ciach, członkini komisji. - Zabrakło może lepszego przygotowania i doświadczenia w realizacji projektów oraz sprzedania pomysłu. Uważam jednak, że na pewno będą zrealizowane efektywnie i z powiedzeniem dla mieszkańców - dodaje.
Jak można było się dowiedzieć z większości prezentacji głównym powodem działania była potrzeba zmian w postrzeganiu swojego otoczenia, na takie, w którym dużo się dzieje i gdzie można ciekawie spędzić czas z dala od komputera czy telewizora. - Pomysłów na jak najlepsze wykorzystanie potencjału małych społeczności było wiele, m.in. zorganizowanie miejsca spotkań, klubów zainteresowań, warsztatów tematycznych zwieńczonych festynami, zawodów sportowych, wolontariatu na rzecz potrzebujących - zauważa Daniel Prędkopowicz, przedstawiciel operatorów programu FIO-Mazowsze Lokalnie. Z kolei inny członek komisji docenia zaangażowanie osób. - Jestem mile zaskoczona, że dużo wniosków zostało złożonych, że wszyscy przyjechali i walczyli. Że chcieli nas przekonać do swoich pomysłów - zauważa Joanna Cieślik z OPS w Przasnyszu. - Pomysł oceny wniosków przez komisje jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem na papierze zawieranych jest wiele informacji, które się nie potwierdzają na żywo lub odwrotnie, to ludzie nas przekonują do swojego zaangażowania, do swoich pasji. To tu pokazali się liderzy. Ich zaangażowanie i potencjał były bardzo widoczne, co powodowało właściwą ocenę wniosków - podsumowała członkini komisji.
Najciekawsze inicjatywy otrzymają dotację do 5 tys. zł. Wyniki będą znane w połowie maja, ponieważ do tego czasu będą miały miejsce kolejne posiedzenia komisji konkursowej w pozostałych powiatach województwa mazowieckiego.
Więcej o konkursie:http://www.mazowszelokalnie.pl
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.