Debatę rozpoczęła dyrektor Dorota Brzostek, która wyjaśniła zebranym, że spotkanie jest elementem kampanii "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga", której inicjatorami są: Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami. Ponadto zamiarem inicjatorów kampanii jest kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej dotyczącej negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz konsekwencji prawnych z tym związanych. Moderatorem prowadzonej debaty była Iwona Stachowiak - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckie i jednocześnie psycholog szkolny.
Pierwszym punktem programu była prelekcja połączona z występem muzycznym nauczyciela i wychowawcy Dwójki Michała Chojnowskiego. W wystąpieniu uwzględniono przypadki uzależnień muzyków od substancji psychoaktywnych oraz ich wpływ na życie i zdrowie ludzkie. Następnym punktem debaty był spektakl profilaktyczny w wykonaniu uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Lubiejewie.
W dalszej części spotkania głos zabrał st. sierż. Łukasz Kuliś z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, który przedstawił treści profilaktyczne związane z bezpieczeństwem uczniów i odpowiedzialnością karną nieletnich.
W czasie debaty uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które zgromadzeni na sali specjaliści udzielali odpowiedzi. Na zakończenie wystąpił dyrektor wydziału organizacyjnego, spraw obywatelskich i promocji Rafał Zęgota, który skierował do młodzieży informacje dotyczące spędzania wolnego czasu.
Debatę zakończyło wystąpienie pedagoga szkolnego Jolanty Kobus, która przedstawiła działania profilaktyczne realizowane na terenie szkoły.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.