Zaoczne czy dziennie - główne różnice
Studia dziennie są jak praca na pełny etat. Kilka godzin na uczelni, pięć dni w tygodniu. Oczywiście czasem tych godzin jest mniej, czasem więcej, niekiedy na uczelni wystarczy pojawić się dwa, lub trzy dni w tygodniu. Jednak studiowanie to zajęcie, które pochłania mnóstwo czasu. Nauka w domu, wizyty w bibliotece, rozwiązywanie zadań, przygotowywanie prezentacji. Bardzo rzadko studenci znajdują czas na pracę. Studia zaoczne z kolei to dwa intensywne, weekendowe dni co dwa tygodnie, rzadziej co tydzień. Teoretycznie więc pozostałe dni tygodnia spokojnie poświęcić można na pracę. I bardzo wielu studentów właśnie taką drogę wybiera. Jeśli uda im się znaleźć pracę, która jest w dziedzinie, którą studiują, lub do niej zbliżona, to mają prawdziwe szczęście. Dzięki temu już na etapie nauki zdobywają bardzo cenne doświadczenie. Doświadczenie, które z punktu widzenia pracodawcy jest bardzo istotne. Ponadto studia zaoczne to także dużo większa samodzielność, która wynika z faktu zarabiania pieniędzy.
Szeroką ofertę studiów niestacjonarnych znajdziesz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://www.wseiz.pl/en/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie/grafika-komputerowa-i-promocja-internetowa
Czy dla pracodawców to ma znaczenie - studia zaoczne w Warszawie
Dużo większe znaczenie od tego, jaki tryb studiów skończył dany kandydat, ma to, na jakiej uczelni i w jakim mieście je skończył. Zdecydowanie do jednych z najbardziej prestiżowych uczelni zaliczane są te warszawskie. Zarówno państwowe szkoły, jak i te prywatne zrzeszają całą masę dobrych specjalistów i bardzo wielu młodych ludzi chętnych poszerzać horyzonty. Dlatego pracodawcy przykładają dość sporą wagę do tego, jaką uczelnie skończyli jej przyszli pracownicy.
Ponadto warto także mieć na uwadze, że za studia zaoczne trzeba płacić. A ile kosztują studia zaoczne? To oczywiście zależy w bardzo dużej mierze od uczelni i kierunku. Uczelnie prywatne są dużo droższe od państwowych. Podobnie jest w przypadku niektórych kierunków. Dlaczego jedne są droższe od innych? Wynika to zarówno z zainteresowania studentów, jak i personelu. Im więcej uczniów, tym przychód większy, zatem opłaca się to uczelni, która zatrudnia dodatkowo ludzi w weekendy. Jeśli na danym kierunku osiągnięte jest tylko minimum studentów, to koszty przygotowywania dla nich zjazdów rosną. Dlatego bywa tak, że niektóre kierunki studiów zaocznych, są po prostu droższe.
Reasumując, dla pracodawcy nie jest istotne, jaki tryb studiów ukończyliśmy. Ważne są nasze umiejętności, doświadczenie i posiadanie cech niezbędnych do danego stanowiska.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.