Popularność inscenizacji pasyjnych jest niewątpliwie związana z faktem, iż cierpienie Chrystusa oraz Jego zwycięstwo nad śmiercią, fascynuje ludzkość nieodparcie od tysiącleci. Nadzwyczajny jest też charakter zdarzeń, jakie prezentują te widowiska. Koncentrują się wokół męki, śmierci i zmartwychwstania. Ukazują przejście Chrystusa ze śmierci do życia po prawicy Ojca.
Podczas przedstawienia widzowie oglądali występy takich grup jak "Rzeczpospolita Apostolska"- ostrowska grupa teatralna oraz kilku zespołów muzycznych m.in.: grupy muzycznej "Miłosierdzie", kierowanej przez Małgorzatę Sadowską i Alicję Pyśk, zespołu folklorystycznego "Carniac" i kwartetu wokalnego "Ad Alta Voce". Wszystkie te zespoły uświetniły widowisko swoimi muzycznymi wykonaniami na bardzo wysokim poziomie.
Scenariusz i reżyseria całego wydarzenia to zasługi Sławomira Konarzewskiego. Dużą rolę w spektaklu odgrywa również muzyka, którą napisał lokalny artysta Paweł Andruszkiewicz. Choreografię przygotował Łukasz Kotwica, a do przedstawienia drogi krzyżowej zostały wykorzystane obrazy Kazimierza Pawłowskiego. Kostiumy przygotowała zaś Anna Smosarska.
Spektakl cieszył się dużym powodzeniem, o czym może świadczyć liczne grono osób przybyłych na to wydarzenie. Całość została poświęcona pamięci Krzysztofa Bożykowskiego, zmarłego w wieku 63 lat wieloletniego pracownika Urzędu Gminy w Ostrowi Mazowieckiej, który był pierwszym liderem wspólnoty MIŁOSIERDZIE.
Po przedstawieniu zarówno aktorzy, jak i widzowie zostali zaproszeni na poczęstunek. Na widowisko przybył m.in.: proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP Jan Okuła, biskup łomżyński Janusz Stepnowski i burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.