Zagadnienia, jakie zostały przedstawione to, m.in.: potencjały podobszarów rewitalizacji, takie jak: zabytkowy charakter i pełnienie funkcji centrum miasta, jeden z najwyższych udziałów urządzonej przestrzeni publicznej w mieście czy bezpośrednie sąsiedztwo podobszarów rewitalizacji względem siebie, co powoduje, że mieszkańcy mają łatwy dostęp do wszystkich usług. Została zobrazowana wizja obszaru rewitalizacji po przeprowadzeniu interwencji. Według prezentacji Ostrów Mazowiecka będzie miejscem, w którym na obszarze rewitalizacji każdy mieszkaniec będzie czuł się potrzebny i chciany.
Podczas spotkania zaprezentowano także zestawienie projektów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych, m.in. kultura pod napięciem, zaczarowany budynek - Miejska Biblioteka Publiczna, przyjazne sąsiedztwo - ulica Batorego czy nowe centrum miasta. Na jednej z prezentacji przedstawiono, co czeka nas w najbliższym czasie. A o to odpowiedź: zaopiniowanie GPR przez organy wymienione w ustawie o rewitalizacji, przyjęcie GPR przez Radę Miasta Ostrów Mazowiecka: do końca 2018 roku, zaopiniowanie programu przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, wpisanie GPR w wykaz programów rewitalizacji mazowieckiego oraz aplikowanie o środki unijne do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na realizację projektów.
Na wydarzeniu pojawiło się niewielu mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic. Każda osoba miała możliwość złożenia uwag słownych oraz uwag na formularzach.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.