"Po wybudowaniu tego odcinka droga od Gdańska do granicy z Czechami będzie miała parametry autostrady. Inwestycja to szereg korzyści. Wpłynie między innymi na zwiększenie bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby wypadków, zapewnienie swobodnego przepływu osób, towarów i usług oraz poprawi dostępność transeuropejskiego korytarza sieci bazowej TEN-T Bałtyk-Adriatyk" - wyjaśnia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Ta część A1 przebiega przez dwa województwa. W łódzkim liczy prawie 64 km, a w śląskim blisko 17 km. "Autostrada A1 ma szczególnie znaczenie dla dostępności transportowej Polski i jej połączeń z sąsiednimi państwami z północy na południe od Trójmiasta przez Toruń, Łódź, Częstochowę i Konurbację Górnośląską do południowej granicy" - dodał Buda.
W ramach projektu "Budowa autostrady A1, odc. koniec obwodnicy Częstochowy - Tuszyn" zostaną wybudowane, oprócz głównej trasy, także mosty, wiadukty, miejsca obsługi podróżnych i urządzenia ochrony środowiska. Inwestycja ma zostać ukończona do listopada 2022 roku.
Źródło zdjęcia: GDDKiA
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.