Po dotarciu do Komorowa na przybyłych czekali przewodnicy. Podzieleni na 2 grupy uczniowie i opiekunowie rozpoczęli zwiedzanie. Jednym z punktów była Sala Tradycji, gdzie jej kustosz Andrzej Komorowski przedstawił niezwykle bogatą przeszłość i historię koszar w Komorowie od początku ich istnienia, aż do chwili obecnej. Między innymi pokazał młodzieży pamiątkową mosiężną tablicę ważącą 20 kg, a skradzioną 15 lat temu z mauzoleum, i opowiedział o jej odnalezieniu.
Kolejnym punktem była ekspozycja z mapami. Przewodnik opowiedział o rodzajach map, jakie są tu wykonywane, oraz pokazał ich przykłady. Młodzież mogła wejść na halę druku i zobaczyć, w jaki sposób i za pomocą jakich maszyn mapy są drukowane.
Uzupełnieniem historycznych wiadomości było zwiedzanie Mauzoleum odbudowanego w 1995 z inicjatywy Komitetu Odbudowy Mauzoleum Podchorążych w Komorowie. Dawne Mauzoleum im. Piotra Wysockiego powróciło do swojej funkcji i ponownie jest miejscem hołdu dla ponad tysiąca trzystu wychowanków SPP, którzy oddali swoje życie za honor i ojczyznę. Zwiedzanie zakończono spacerem Aleją Pomników Królów i Hetmanów Polskich.
Opiekunowie: Alina Sobotka, Anna Wierzbowska, Kinga Przastek, Eugeniusz Sobotka, Andrzej Barchanowicz.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.