Peeling kawitacyjny - hit czy kit?

Dodano: 4 grudnia 2021 11:12, Autor: Tipmedia, artykuł sponsorowany

Słyszałaś o peelingu kawitacyjnym? To profesjonalny zabieg oczyszczający, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko dlatego, że jest niezwykle skuteczny, lecz przede wszystkim dlatego, że możesz wykonać go sama w domu, pomijając kosztowne wizyty u kosmetyczki.



Kawitacja - brzmi nieco tajemniczo i skomplikowanie. Tymczasem to bardzo prosta metoda dogłębnego oczyszczania cery, bazująca na ultradźwiękach, które dosłownie rozbijają martwe komórki naskórka i pomagają pozbyć się ich z twarzy. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest specjalne urządzenie, które bez problemu kupisz za niewielkie pieniądze. Jego obsługa nie wymaga żadnych kwalifikacji.

REKLAMA



Peeling kawitacyjny - na czym polega?

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Można go wykonywać bez względu na porę roku czy ekspozycję słoneczną - w przeciwieństwie chociażby do eksfoliacji z użyciem kwasów.

Warunkiem powodzenia zabiegu jest zwilżenie skóry, ponieważ efekt kawitacji aktywuje się dopiero w kontakcie fal ultradźwiękowych z wodą. Jak to działa? Woda tworzy na powierzchni twarzy mikroskopijne pęcherzyki, w których znajduje się rozrzedzony gaz. Pod wpływem kawitacji pęcherzyki gwałtownie pękają, co da się zauważyć gołym okiem. Są w formie delikatnej mgiełki. W tym procesie martwy naskórek zostaje całkowicie rozbity, a szpatułka znajdująca się w urządzeniu skutecznie go usuwa. Możesz być zdziwiona, gdy naocznie przekonasz się, jak dużo zalega go na cerze.

Peeling kawitacyjny w domowych warunkach jest wyliczony na około trzyminutową kurację. Warto wykonywać go co najmniej raz w tygodniu, jednak na pewno nie codziennie, aby uniknąć podrażnień i pozwolić naskórkowi się odbudować. Co ważne, urządzenie do kawitacji może być stosowane nie tylko do intensywnego peelingu, lecz także do pielęgnacji odżywczej i nawilżającej. Wystarczy, że zamiast moczyć twarz zaaplikujesz na nią ulubioną maseczkę lub krem i użyjesz drugiej strony szpatułki. Składniki aktywne wnikną głębiej i dadzą bardziej spektakularne rezultaty.



Kawitacja - efekty

Zabieg odsłania głębsze i młodsze warstwy skóry, zapewniając natychmiastowy efekt silnego oczyszczenia, wygładzenia i rozświetlenia. Twarz wygląda bardziej rześko, znika uczucie matowej i zmęczonej cery. Dzięki mikrodrganiom peeling kawitacyjny gwarantuje też masaż usprawniający przepływ krwi i limfy oraz zmniejszający widoczność zmarszczek. Twarz prezentuje się jak po lekkim liftingu.

Ten rodzaj eksfoliacji jest szczególnie polecany osobom z cerą trądzikową i przetłuszczającą się, ponieważ hamuje namnażanie się bakterii zalegających na skórze, zmniejsza widoczność porów i profesjonalnie likwiduje zaskórniki oraz wągry. Dodatkowo pobudza komórki do regeneracji i odnowy, czym przyczynia się do walki z widocznymi przebarwieniami.

A może jednak peeling tradycyjny?

Peeling kawitacyjny ma swoje niewielkie przeciwwskazania. Nie powinno się stosować go w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego, posiadania metalowych implantów lub rozrusznika serca. Wykluczające są również: ciąża, padaczka, aktywne stany zapalne skóry, niewydolność krążenia i nowotwory w trakcie leczenia (zwłaszcza w przypadku kawitacji w salonie kosmetycznym z użyciem silniejszych urządzeń). Lepiej też unikać go przy cerze mocno wrażliwej i naczynkowej oraz podrażnionej. Dobrze skonsultować się wtedy z dermatologiem.

W przypadku skóry nadreaktywnej skuteczniejszą alternatywą mogą okazać się enzymatyczne peelingi do twarzy. Są ultradelikatne - bazują na naturalnych enzymach (np. z ananasa czy papai), które rozpuszczają zalegający na twarzy naskórek bez potrzeby jego mocnego tarcia (jak w przypadku tradycyjnych peelingów gruboziarnistych).


Zobacz również

Mistrzostwa Polski Juniorów

4 grudnia 2021, BKKK, red. Miłosz Magrzyk

28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

Razem dla Amelki. Kiermasz rzeczy pod choinkę (zdjęcia)

4 grudnia 2021, Miłosz Magrzyk

Amelia Kropiwnicka ucierpiała w wypadku samochodowym. Potrzebne są środki na zakup protezy ręki i rehabilitację neurologiczną.

Pełna kontrola nad internetem i telefonami? Powstanie tzw. operator narodowy

4 grudnia 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Państwo chce mieć kontrolę nad operatorami sieci komórkowych i internetu. Tak wynika z ustawy o cyberbezpieczeństwie, zgodnie z którą planowane jest utworzenie Operatora Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]