Kto będzie pływał nowym szlakiem? - pyta Puls Biznesu. Do tej pory pojawiały się głosy, że kanał będą użytkowali przede wszystkim armatorzy organizujący turystyczne rejsy pasażerskie. Okazuje się, że transportem przez Mierzeję Wiślaną jest zainteresowana nie tylko gałąź turystyczna, bo...
Zgłaszają się także podmioty zainteresowane świadczeniem usług w segmencie cargo. To np. Polska Agencja Transportu Okmarit, dotychczas działająca w portach Trójmiasta i Pomorza Zachodniego. Ma też biuro w Elblągu, skąd zamierza rozwijać działalność. Do tego nie wystarczy jednak przekopanie Mierzei Wiślanej - potrzebna jest także rozbudowa infrastruktury w elbląskim porcie i okolicy - napisano w Pulsie Biznesu.
- Oczekujemy oddania do eksploatacji zmodernizowanego kanału od przekopu do Elbląga. Planujemy uruchomić nowe połączenia w obrębie Morza Bałtyckiego. Widzimy szanse na obrót towarami masowymi. Od lat jesteśmy w kontakcie z zarządem elbląskiego portu. Zwracaliśmy uwagę na słabe wyposażenie terminala w sprzęt załadowczy i wyładowczy. Mamy nadzieję, że zostanie doposażony - powiedział Sławomir Dębowski, menedżer biura Okmaritu w Elblągu.
Źródło zdjęcia: NDI Besix
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.