Hodyszewo położone jest nieco na uboczu, z dala od zgiełku wielkich miast, przepełnione pewną tajemnicą i wielką wiarą. To właśnie tam Maryja wybrała sobie miejsce, aby wsłuchiwać się w modlitwy swoich "dzieci". Początki Hodyszewa sięgają XVI wieku.
Sanktuarium słynie z cudownego obrazu Matki Bożej z Dzięciątkiem z XVII wieku. Po objawieniach Matki Bożej na drzewie w Krynicy, zbudowano tam na Jej cześć drewnianą kaplicę, a woda ze studni, znajdującej się na środku kaplicy, ma do dziś właściwości lecznicze.
Po burzliwej historii, zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej wojny światowej, cudowny obraz powrócił do nowo wybudowanej świątyni w 1949 roku. Odtąd Hodyszewo zaczęto nazywać "Jasną Górą Podlasia". W 1976 roku opiekę nad sanktuarium powierzono pallotynom. W 1980 roku cudowny obraz został koronowany koronami papieskimi.
O godz. 12:00 pielgrzymi uczestniczyli we mszy, następnie przemierzyli drogę męki i śmierci Jezusa, którą prowadziła siostra Nikodema Czerniecka. Każda rozważana stacja to przemyślenia skierowane przez siostrę Nikodemę do każdego z uczestników. Po zakończeniu udali się do studni po wodę, która do dziś ma właściwości lecznicze. Każdy uczestnik pielgrzymki jechał ze swoimi intencjami, które powierzył Matce Bożej Hodyszewskiej.
Podziękowania dla sióstr Nikodemie Czernickiej i Kamili za towarzystwo podczas pielgrzymki, za modlitwę oraz za opiekę nad uczestnikami.
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych pielgrzymowali do Hodyszewa (17.09.2023)
Ilość zdjęć w albumie: 26
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.