GKS odwraca losy meczu i pokonuje Błękitnych

Dodano: 24 września 2024 07:22, Autor: Kacper Jaworowski

W niedzielnym spotkaniu GKS Andrzejewo pokonało Błękitnych Stoczek, choć początek meczu nie zwiastował sukcesu gospodarzy. Nie brakowało emocji, kartek i walki do ostatniego gwizdka. GKS, mimo gry w osłabieniu przez większość spotkania, odwrócił losy meczu i zwyciężył 2:1.
Niedzielne popołudnie, 22 września 2024, przyniosło mecz na szczycie klasy B, gr. Siedlce I. Do Andrzejewa przyjechała drużyna Błękitnych Stoczek, zajmująca drugie miejsce w tabeli.

Początek należał do gości. Już w 2. minucie Grzegorz Lipka-Chudzik wyprowadził Błękitnych na prowadzenie, wykorzystując nadarzającą się okazję. Po zaledwie kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia meczu, GKS musiał gonić wynik. Sytuacja gospodarzy jeszcze bardziej się skomplikowała w 35. minucie, kiedy bramkarz GKS otrzymał czerwoną kartkę. Od tego momentu andrzejewianie grali w dziesiątkę, a ich sytuacja wydawała się krytyczna.

Jednak po przerwie gospodarze wrócili na murawę z nową energią. W 52. minucie Kacper Praski doprowadził do wyrównania, wykorzystując dogodne podanie. Mimo gry w osłabieniu GKS nie zwalniał tempa. Kluczowy moment nastąpił w 67. minucie. Zawodnik Błękitnych wybił piłkę ręką z linii bramkowej, za co otrzymał czerwoną kartkę, a GKS Andrzejewo zostało nagrodzone rzutem karnym. Andrzej Piwoński pewnie wykorzystał jedenastkę, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:1. Stan zawodników się wyrównał, a gra rozpoczęła się od początku.

Zaledwie 10 minut później, w 78. minucie, sytuacja GKS ponownie się pogorszyła, gdy Andrzej Piwoński otrzymał drugą żółtą kartkę, a gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę. Ostatnie minuty były prawdziwą walką o przetrwanie, jednak piłkarze Łukasza Kamińskiego zdołali utrzymać prowadzenie, mimo presji ze strony Błękitnych. Dzięki determinacji i dyscyplinie defensywnej, gospodarze zdobyli cenne trzy punkty w trudnych okolicznościach.

Dzięki wygranej, GKS przedłużył serię zwycięstw i z kompletem punktów umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Błękitni z kolei, spadli na 4. miejsce w tabeli. W kolejnej kolejce andrzejewianie pojadą do Łosic, gdzie zmierzą się z ŁDK II. Mecz odbędzie się w niedzielę, 29 września 2024 o godz. 15:00.

GKS Andrzejewo 2:1 Błękitni Stoczek
K. Praski 52', A. Piwoński 68' (k) - G. Lipka-Chudzik 2'

Źródło zdjęcia: GKS Andrzejewo

GKS Andrzejewo rozgromił Tęczę Korczew w jednostronnym meczu. Drużyna gości dominowała od samego początku, a gospodarze nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczne ataki rywali.

GKS Andrzejewo pracuje nad grą i poprawą stanu boiska pełną parą (zdjęcia)

30 sierpnia 2024, GKS Andrzejewo, red. Elżbieta Krajewska

Lokalna społeczność wspólnym wysiłkiem poprawia stan boiska, by polepszyć warunki gry.

GKS Andrzejewo, Iskra Zaręby Kościelne i MKS Małkinia rozpoczynają pucharowe granie

4 sierpnia 2024, OZPN Siedlce, red. Kacper Jaworowski

Piłkarskie kluby występujące w rozgrywkach w okręgu siedleckim już rozpoczęły sezon, od zmagań w Okręgowym Pucharze Polski. GKS Andrzejewo, Iskra Zaręby Kościelne i MKS Małkinia będą grały dziś, w niedzielne popołudnie. Z kim się zmierzą?