Koszykarski dreszczowiec. Sokół na skraju zwycięstwa, ale to Bank Spółdzielczy Probasket cieszy się z triumfu (wideo)

Dodano: 9 października 2024 18:42, Autor: Kacper Jaworowski

Spotkanie koszykarskie pomiędzy Sokołem a drużyną Bank Spółdzielczy Probasket Mińsk Mazowiecki dostarczyło kibicom ogromnych emocji, a wynik meczu ważył się do ostatnich sekund. Ostatecznie, po zaciętej walce, ostrowski klub musiał uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 91:89.
W sobotnie popołudnie, 5 października 2024, na parkiecie w Mińsku Mazowieckim odbył się emocjonujący mecz koszykówki, w którym Bank Spółdzielczy Probasket zmierzył się z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Spotkanie zaczęło się dobrze dla przyjezdnych, którzy szybko objęli prowadzenie. Sokół prezentował zgrany i dynamiczny styl gry, ale mińszczanie również nie zamierzali się poddawać. Pierwsza kwarta przebiegała w niesamowicie zaciętej atmosferze, przypominając pojedynek bokserski - cios za cios, aż ostatecznie zakończyła się wynikiem 25:24 na korzyść gospodarzy.

Druga kwarta miała równie intensywny przebieg. Zawodnicy obu drużyn walczyli o każdy punkt, stawiając na intensywne ataki i agresywną obronę. Po 20 minutach gry, gospodarze schodzili na przerwę z nieznacznym prowadzeniem, co dodawało emocji przed drugą połową.

Po przerwie, gdy zawodnicy wrócili na parkiet, gospodarze z impetem zaczęli trzecią kwartę. Mimo tego, Sokół, jak przystało na drużynę z charakterem, szybko wziął się do odrabiania strat. Przez kolejne minuty meczu skuteczność "Sokołów" rosła, a na tablicy wyników pojawił się wynik 15:28 dla ostrowian. Sokół zdołał objąć prowadzenie, co zaskoczyło zgromadzonych kibiców.

W czwartej kwarcie Sokół miał na wyciągnięcie ręki zwycięstwo. Wynik na początku czwartej kwarty wynosił 61:70, a Sokół prowadził już 9 punktami, kontrolując przebieg spotkania. Niestety, młody skład Sokoła zaczynał odczuwać zmęczenie, co wykorzystali gospodarze. Zmniejszali przewagę z minuty na minutę, a na trzy minuty przed końcem meczu kapitan Krzysztof Grudzień wyprowadził mińszczan na prowadzenie.

Jednak zawodnicy Sokoła nie poddawali się. Mateusz Soczyński odpowiedział szybkim rzutem, a Łukasz Anusewicz zdobył punkty z rzutu wolnego, przywracając nadzieję na zwycięstwo. W dramatycznej końcówce meczu Wojciech Nojszewski doprowadził do remisu, a wynik meczu zamknął Jakub Brandys, były zawodnik Sokoła, zdobywając punkty, które zapewniły zwycięstwo gospodarzom.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 91:89 dla Banku Spółdzielczego Probasket Mińsk Mazowiecki, a emocje towarzyszące temu spotkaniu na pewno na długo pozostaną w pamięci kibiców obu drużyn.

Bank Spółdzielczy Probasket Mińsk Mazowiecki 91:89 Sokół Ostrów Mazowiecka
(25:24) (21:18) (15:28) (30:19)

Źródło zdjęcia: FIBA LiveStats

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Sokół Ostrów Mazowiecka/Arkadiusz Spinek

Młoda ekipa Sokoła pokazała ducha walki, ale to za mało na Lubliniankę (wideo)

3 października 2024, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Inauguracyjny mecz sezonu 2024/2025 za Sokołem. Mimo porażki w meczu z Lublinianką, "Sokoły" pokazały charakter, a młodzi zawodnicy zyskali cenne doświadczenie w swoim debiutanckim sezonie.

Wyjątkowe święto sportu w Ostrowi Mazowieckiej. KS Ostrovia świętuje stulecie istnienia (zdjęcia)

29 września 2024, Kacper Jaworowski

100 lat minęło jak jeden dzień - można było usłyszeć podczas obchodów stulecia Klubu Sportowego "Ostrovia". Mecz pokazowy, oficjalne uroczystości i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej i zaproszeni goście uczestniczyli w tym pięknym wydarzeniu.

Sokoły 3x3 młodzieżowymi mistrzami Polski!

24 czerwca 2024, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Koszykarze Sokoła 3x3 Ostrów Mazowiecka wywalczyli tytuł mistrzowski Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3, w kategorii mężczyzn do lat 23.! W finałowym meczu pokonali Akademię Gdańsk 21:18.